Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Viktor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Rektorku policajnej akadémie inaugurovali, predstavila vízie

Autor: SITA, 29. septembra 2014 12:41
kurilovska kalinak Zľava: Rektorka Akadémie Policajného zboru Lucia Kurilovská a minister vnútra Robert Kaliňák počas inaugurácie rektorky a oficiálneho otvorenia akademického roka 2014/2015. Bratislava, 29. september 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 29. septembra (WEBNOVINY) - Na Policajnej akadémii v Bratislave v pondelok slávnostne inaugurovali novú rektorku školy Luciu Kurilovskú. Z rúk ministra vnútra Roberta Kaliňáka si prevzala reťaz.

Tá je aj symbolom puta, ktoré ju teraz s akadémiou spája. V príhovore poďakovala za dôveru a trpezlivosť a vyhlásila, že je hrdá na to, že je rektorka tejto jedinej a jedinečnej školy. "Všetkými silami sa budem snažiť naplniť očakávania," povedala.


Bývalý rektor skončil po korupčnej kauze

Nová rektorka chce "pokračovať v tom úžasnom, čo je začaté" a zároveň zaviesť nové predmety, študijné odbory a inovatívnu výučbu. Chce, aby všetci, čo skončia štúdium na Policajnej akadémii "boli pripravení do praxe a prax po nich bažila". Minister Kaliňák v príhovore uviedol, že ho teší, že na akadémii po mesiacoch komplikovaného obdobia je kompletné vedenie a verí, že s Kurilovskou príde do akadémie nový vietor. Slávnostnou inauguráciou sa zároveň začal na akadémii aj nový školský rok 2014/2015.

Kurilovskú za rektorku vymenoval prezident Andrej Kiska 27. augusta. Návrh na jej vymenovanie dal minister vnútra Kaliňák, bola jeho jedinou kandidátkou. Bývalého rektora Václava K. odvolal prezident Ivan Gašparovič v lete 2012 po korupčnej afére na akadémii, teraz čelí obžalobe na Špecializovanom trestnom súde. Policajná akadémia odvtedy nového rektora nedostala, školu viedol dočasne Štefan Kočan.


Kurilovská radila ministrovi

Nová rektorka pochádza z Popradu. Právo vyštudovala na Univerzite Komenského v Bratislave. Dosiaľ pôsobila na Ministerstve spravodlivosti SR na pozícii poradkyne ministra. Pôsobila aj v Ústave štátu a práva Slovenskej akadémie vied a bola vedúcou odboru trestného práva procesného na Univerzite Komenského.

Akadémia Policajného zboru v Bratislave je štátna vysoká škola univerzitného typu, zabezpečujúca vzdelávanie a výchovu najmä príslušníkov Policajného zboru a ďalších bezpečnostných služieb. Svoju činnosť začala otvorením akademického roka 1992/93 dňa 1. októbra 1992. V tomto akademickom roku vo všetkých odboroch a formách štúdia na nej bude študovať do 1500 študentov.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety