Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Ambróz

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Aliancia je presvedčená, že Slováci chcú tradičnú rodinu

Autor: SITA, 1. októbra 2014 07:43
Aliancia za rodinu odovzdala prezidentovi petíciu o gejoch Aliancia za rodinu odovzdala petíciu so 400-tisíc podpismi za vypísanie referenda o ochrane rodiny priamo prezidentovi. Foto: archívne, SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 1. októbra (WEBNOVINY) - Aliancia za rodinu verí, že pre referendum o ochrane rodiny získa 50 percent voličov, agentúru SITA informoval jej hovorca Peter Kremský. Podľa výsledkov nedávno zverejneného prieskumu agentúry Focus by sa na referende s vyššou pravdepodobnosťou zúčastnilo 45,5 percenta opýtaných.

Obrazom: Aliancia za rodinu odovzdala prezidentovi petíciu k referenduAliancia sa odvoláva na referendum

"Veríme, že aj napriek tomu, že to prezident ľuďom sťažil, podarí sa nám získať aj tých necelých päť percent ľudí na našu stranu," poznamenal. Výsledky prieskumu podľa jeho slov potvrdzujú, že pre občanov Slovenska sú rodina, manželstvo a deti na prvom mieste. "Prieskum potvrdil, že prvé občianske referendum môže byť úspešné," poznamenal.

"Sme presvedčení, že ľudia pochopia, aké veľmi dôležité je, aby nechali zaznieť svoj hlas v referende," doplnil. Referendum o ochrane rodiny poslal prezident Andrej Kiska na preskúmanie na Ústavný súd SR (ÚS SR), ten má zistiť, či sú jeho tri otázky v súlade s ústavou alebo nie.

Odporúčame:

Slováci vyjadrili názor v simulovanom referende o rodine

Ústavný súd preskúma, či sú otázky referenda o rodine kóšer

Veci sa pohli k lepšiemu, hovorí o súdnictve prezident Kiska
Členka aliancie pozná záujmy Slovákov

Podľa Anny Verešovej z aliancie Slováci chcú, aby manželstvo zostalo manželstvom, aby deti mali otca a mamu a aby manželstvo malo výnimočné postavenie, pretože je to v najlepšom záujme detí. "Taktiež chcú, aby škola netrestala rodičov a deti, ak povedia nie rodovej ideológii pri vzdelávaní," doplnila. Podpora pre kladné odpovede na otázky je pre alianciu veľkým povzbudením. "Prieskum nám potvrdil, že je reálne dosiahnutie úspešného referenda, lebo prvé občianske referendum sa venuje tomu najdôležitejšiemu - rodine," uviedla Verešová s tým, že občania chcú, aby rodina stála v centre pozornosti a bola teda prierezovou témou všetkých politík.

V prieskume agentúry Focus odpovedala viac než polovica respondentov na všetky štyri referendové otázky o ochrane rodiny kladne. VIAC SA DOČÍTATE TU.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy