Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Petrana, Petronela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Štátne lesy prideľujú drevo z Tatier bez súťaže, tvrdí Simon

Autor: SITA, 2. októbra 2014 06:44
Podľa exministra pôdohospodárstva Zsolta Simona Štátne lesy TANAP-u pripravujú Slovákov o približne tridsať eur pri každom metri kubickom dreva.
drevo, stormy Foto: ilustračné, SITA/DNS
BRATISLAVA 2. októbra (WEBNOVINY) - Štátne lesy Tatranského národného parku (TANAP) prideľujú drevo z tohtoročnej veternej kalamity, ako sa im páči, komu chcú, ako chcú a bez verejnej súťaže.

Uviedol to podpredseda strany Most-Híd a exminister pôdohospodárstva Zsolt Simon. Upozornil tým na nízku cenu predávaného dreva. "Výsledkom toho je cena dreva pri pni 25 eur za meter kubický," vyhlásil. Podľa Simona sa verejná súťaž na predaj dreva v Štátnych lesoch TANAP-u uskutočnila iba v roku 2005 po veternej kalamite z novembra 2004.


Poliaci majú lepší systém

"Na poľskej strane Tatier sa kalamitné drevo predáva cez verejnú súťaž, do ktorej sa zapojili úspešne aj slovenské subjekty. Cena dreva pri pni sa tam pohybuje na úrovni 55 eur za meter kubický," priblížil exminister pôdohospodárstva. Štátne lesy TANAP-u tak podľa neho pripravujú občanov Slovenska o približne 30 eur pri každom metri kubickom dreva.

"To je neprípustné. Preto vyzývam ministra Ľubomíra Jahnátka, aby zabezpečil okamžitú nápravu a ukončil rozkrádanie Tatier. A tiež, aby nariadil povinné verejné súťaže na predaj dreva. Pokiaľ to neurobí, dáva vlastne zelenú rozkrádaniu Tatier," uzavrel Simon.


Minister vraj začal konať

"Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír Jahnátek poveril príslušnú sekciu, aby medializované informácie preverila a podľa zistení podnikneme ďalšie kroky," reagoval riaditeľ odboru komunikácie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Peter Hajnala.

Štátne Lesy Tatranského národného parku sú príspevkovou organizáciou, ktorú zriadilo 1. januára 1995 Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR ako nástupca po predchádzajúcej Správe TANAPu.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety