Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Radúz

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Nespokojný sýkorovec na súde nepochodil, konanie neobnovia

Autor: SITA, 1. októbra 2014 15:39
Člen sýkorovcov Mózsi sa priznal k viacerým zločinom a dostal trest pätnásť rokov odňatia slobody, ktorý sa mu neskôr zdal byť prísny.
vazenie vazni policia Foto: ilustračné, SITA/Michal Burza
BANSKÁ BYSTRICA 1. októbra (WEBNOVINY) – Senát Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici v stredu nevyhovel návrhu odsúdeného Tivadara Mózsiho o obnovu konania v jeho veci.

Člena bratislavského podsvetia zo skupiny sýkorovcov poslal súd za mreže na pätnásť rokov. Uznesenie súd o zamietnutí obnovenia konania nie je právoplatné, Mózsi podal voči nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR.


Trest sa Mószimu napokon nezdal

Mózsi sa priznal k viacerým zločinom a s prokurátorom uzavrel dohodu o vine a treste, ktorú súd schválil v marci minulého roku. Za podiel na činnosti skupiny sýkorovcov a ďalšie trestné činy dostal trest pätnásť rokov odňatia slobody v Ústave so stredným stupňom stráženia.

Mózsi trest prijal, ale neskôr sa mu zdal prísny. S odvolaním sa na nález Ústavného súdu SR o protiústavnosti časti aplikácie sprísňujúcej, tzv. asperačnej zásady, kde sa trest ukladal v hornej polovici upravenej trestnej sadzby, požiadal o obnovu konania. Tiež sa mu nepáčilo, že niektorí jeho kumpáni za podobné skutky dostali tresty nižšie.


Pestré 'konto' sýkoriek

Banskobystrický senát Mózsimu vysvetlil, že nezistil žiadne zákonné podmienky na obnovu konania. Týka sa to aj nálezu ústavného súdu, ktorý bol známy už v čase schvaľovania dohody o vine a treste medzi prokurátorom a Mózsim a príslušný súd to zobral do úvahy. V opačnom prípade by trest bol nad sedemnásť rokov.

Sýkorovcov stíhajú za zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a za obzvlášť závažné zločiny vydieračského únosu, hrubého nátlaku, všeobecného ohrozenia, podvodu, ublíženia na zdraví, nedovoleného ozbrojovania a za zločin poškodzovania cudzej veci.

Skupina nesie meno podľa dnes už mŕtveho Miroslava Sýkoru, v minulosti považovaného za jedného z bossov podsvetia. Zastrelili ho i s ochrankárom pred hotelom Holiday Inn v Bratislave 6. februára 1997.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy