Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Ambróz

Počasie na dnes:

Zdielať na:

'Chemici' z Galanty ostávajú vo väzbe, sťažnosti im zamietli

Autor: SITA, 2. októbra 2014 13:47
stb puta Foto: ilustračné, SITA/Martin Havran
TRNAVA 2. októbra (WEBNOVINY) - Krajský súd v Trnave vo štvrtok zamietol ako nedôvodné sťažnosti Kristiána R. a Richarda R. proti rozhodnutiu okresného súdu o ich vzatí do väzby.

Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa súdu Viktória Pagáčová. Mužov obvinili po rozsiahlej policajnej akcii v Galante zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi a z obzvlášť závažného zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

Odporúčame:

Polícia našla v dome trhaviny, rozbušky a zaistila 500 stôpTretí obvinený, Zoltán A., rozhodnutie okresného súdu akceptoval. Trojici hrozia dlhoročné tresty odňatia slobody. Policajti počas týždeň trvajúcej akcie v septembri zaistili v rodinnom dome v Galante okrem rôznych chemikálií aj 13 kilogramov trhaviny či 130 podomácky vyrobených rozbušiek. Rozsiahla policajná akcia si vyžiadala týždňové uzatvorenie Švermovej ulice v Galante, ako aj miestnej Základnej školy Zoltána Kodálya s vyučovacím jazykom maďarským.

Policajti z Národnej kriminálnej agentúry začali na prípade pracovať ešte v júli. "Mali sme informáciu o skupine osôb, ktorá pravdepodobne v dome v Galante prechováva a vyrába chemické látky, ktoré sa dajú použiť na výrobu drog alebo výbušnín, či kontaktných jedov," povedal policajný prezident Tibor Gašpar po skončení policajnej akcie, ktorá mala krycí názov Kutil. Zapojilo sa do nej 160 policajtov, ale aj rezorty obrany so svojou technikou, ďalej hasiči a mestská polícia.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy