Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Frederik, Frederika

Počasie na dnes:

Zdielať na:

3. ročník Športových hier seniorov v Seniorville Jablonové

Autor: WBN/PR, 3. októbra 2014 09:53
Foto: Seniorville
BRATISLAVA 3. októbra (WBN/PR) - Seniorville Jablonové je zariadenie sociálnych služieb, ktoré zabezpečuje komplexné služby pre samostatných vitálnych seniorov, čiastočne alebo úplne imobilných seniorov a ľudí s Alzheimerovou chorobou a inými poruchami pamäte. Okrem toho, že klientom poskytujeme vysokokvalitné komplexné služby, snažíme sa pre nich aj o vytvorenie pocitu domova. K tomu jednoznačne patrí aj prepojenie spoločenského a kultúrneho života našich obyvateľov s okolitým prostredím.

Už v minulosti sa v zariadení organizovali Športové hry pre seniorov, na ktorých sa zúčastnili seniori z Bratislavy a blízkeho okolia. Tento rok sme sa zamerali na vytvorenie a prehĺbenie vzťahov s okolím na Záhorí a na 3. ročník Športových hier pre seniorov v ZSS Seniorville Jablonové, ktoré sa konalo 25.9.2014, sme pozvali ľudí zo Stupavy, Zohora, Lozorna, Jablonového, Perneku, Rohožníka a Kuchyne. Návštevníci mali možnosť, okrem športového vyžitia, priamo sa zoznámiť s klientami zariadenia, porozprávať sa s nimi o živote v zariadení, prezrieť si celý komplex, jeho vybavenosť, vidieť poskytované služby, popýtať sa personálnu na to, čo ich zaujíma. Od 1.1.2015 otvárame denný stacionár, a aj takýmto spôsobom sa mohli návštevníci už oboznámiť s prostredím a službami. Vďaka dennému stacionáru budú mať ľudia z okolia možnosť celodenného stravovania, zúčastňovať sa na aktivitách v zariadení, využívať fyzioterapiu alebo liečebno-terapeutickú intervenciu.

Foto: Seniorville
Pozvanie prijalo vyše 30 športovcov z okolia a spolu so seniormi zo Seniorville a Alzheimer centra Avalon vytvorili 11 družstiev s názvami ako Šmolkovia, Mladší pohoďáci, Šikovné baby, Pernek, Jabĺčko, SK Jablonové, Chryzantémy, Zohor, Tulipán, Láska a Ruža. Počas hier nám išlo nielen o súťaženie, ale hlavne o vytvorenie pohody a priestoru na spoznávanie sa seniorov žijúcich na Záhorí. Ale neboli by to športové hry bez rôznych disciplín. Súťažilo sa v petangu, zhadzovaní kolkov, prekážkovej jazde na invalidnom vozíku, z pamäťových disciplín to bolo bludisko a pexeso. Počasie nám nakoniec vyšlo a mohli sme súťažiť na všetkých stanovištiach – aj vo vnútri zariadenia, aj v záhrade a terase. Po fyzickom výkone sa všetci účastníci občerstvili a po pohode pri káve a zákusku sme mohli prejsť k vyhlasovaniu výsledkov 3. ročníka Športových hier v Seniorville.

Vo vyrovnanom súboji nakoniec zvíťazil tím Chryzantémy z obce Kuchyňa. Na druhom mieste sa umiestnil tím Zohor z rovnomennej obce a na treťom tím Šmolkovia z mesta Stupava. Z jednotlivcov sa na prvej priečke umiestnila pani Joklová z obce Kuchyňa, na druhom mieste pán Greger z obce Zohor a na treťom pán Zvara, tiež z obce Zohor. Výhercom ešte raz gratulujeme.

3. ročník Športových hier v Seniorville sme mohli usporiadať aj vďaka sponzorom, ktorý nás podporili. Týmto by sme chceli srdečne poďakovať spoločnostiam Berto sk, s.r.o. , Záhorácke pekárne a cukrárne, a.s., Tena - SCA Hygiene Products Slovakia, spol. s.r.o., obci Kuchyňa a pani Kataríne Bezákovej za podporu vo forme občerstvenia a cien pre účastníkov podujatia. Ďakujeme.
Sláva víťazom, česť porazeným!


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety