Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Vláda ohrozuje kvalitu života Bratislavčanov, tvrdí kraj

Autor: SITA, 6. októbra 2014 07:29
bicykel cyklista nehoda cesta priechod Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková
BRATISLAVA 6. októbra (WEBNOVINY) - Poslanci Bratislavského kraja v piatok vyjadrili zásadný nesúhlas s predloženým návrhom zákona o dani z motorových vozidiel.

Ako vyplýva zo schváleného uznesenia, keďže ministerstvo financií neposkytlo vecné argumenty k pripomienkam Úradu Bratislavského samosprávneho kraja, navrhovaný zákon vnímajú ako politické rozhodnutie vlády bez ohľadu na záujmy a potreby občanov Bratislavského kraja. Zastupiteľstvo Bratislavského kraja žiada poslancov NR SR, aby návrh zákona neschválili.

Ako vyplýva z uznesenia, Bratislavský kraj sa v roku 2013 podieľal na celkových príjmoch z dane z príjmov fyzických osôb pre VÚC vo výške 410 miliónov eur sumou 199 miliónov eur a naspäť pre kraj rozdelili z tejto sumy 33 miliónov eur.

"Napriek tomu však občania budú musieť akceptovať zníženie kvality či objemu poskytovaných služieb, na ktoré majú nárok. A to v oblasti sociálnych služieb, zdravotníctva, prímestskej dopravy, kultúry, regionálneho rozvoja, údržby a rekonštrukcie ciest druhej a tretej triedy," uvádza sa v schválenom uznesení.

Ako informovalo vedenie Bratislavského kraja ešte v auguste, kraj očakáva v roku 2015 zhoršenie verejných služieb v doprave, školstve a sociálnej starostlivosti, na ktoré pôjde pre zmeny v dani z motorových vozidiel o 25 miliónov eur ročne menej. "Výšku dane si určujú v súčasnosti regióny a je to jediná daň, na ktorú majú regióny ešte dosah. Od januára bude centralizovaná a výška pre kraje bude jednotná. Tento systém najviac poškodí Bratislavský samosprávny kraj," informovala hovorkyňa kraja Iveta Tyšlerová.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety