Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Zlatica

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Košičan lákal mladých na modeling, nakoniec ich podviedol

Autor: SITA, 6. októbra 2014 10:09
Chlapík na lacné reči nalákal desiatky ľudí z Košického, Prešovského a Trenčianskeho kraja. Spolu od nich vylákal sedemnásťtisíc eur.
Izraelská modelka Bar Refaeli Foto: ilustračné, Facebook.com
KOŠICE 6. októbra (WEBNOVINY) - Chceli sa venovať modelingu, no natrafili na podvodníka. Podľa polície 28-ročný Jozef z Košíc od roku 2009 ako zástupca jednej z košických modelingových agentúr oslovoval mladých záujemcov o prácu pre jeho agentúru.


Muž sa obohatil o tisícky eur

Nasľuboval im rôzne akcie či fotenia, vyberal však iba peniaze. Podviedol minimálne 34 ľudí z Košického, Prešovského a Trenčianskeho kraja, vylákal od nich rôzne sumy od 110 do 1350 eur, celková výška sa vyšplhala na 17-tisíc. Keďže jeho obeťami bolo viac osôb, hrozí mu aj vyššia trestná sadzba, a to tri až desať rokov. Stíhaný je na slobode

Košičan bol pod drobnohľadom polície už od roku 2012 ako osoba podozrivá z podvodov. Záujemcom o modeling sľuboval vysoký zárobok, poradenstvo, kurzy, účasť na akciách a uplatnenie v modelingu.

Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, prisľúbil im aj fotobook na profesionálnej úrovni, ktorým sa mali prezentovať cez sociálnu sieť a na základe toho ich mali oslovovať zahraničné a domáce modelingové agentúry.


Časť klientov si podvodník odfotil

Časť klientov aj osobne odfotil a sľúbil im zákazkové fotenia pre rôzne spoločnosti, vždy však museli zložiť finančnú zálohu. Fotenie však nesprostredkoval a peniaze si nechal s tým, že im nasľuboval ďalšie akcie. Od klientov navyše vylákal aj ďalšie peniaze na lukratívnejšie zákazky, tie sa nikdy neuskutočnili.

Polícia upozorňuje mladých ľudí, ktorí majú záujem o modeling, aby za žiadnych okolností neposielali peniaze vopred za sľubované služby. Treba si overiť dôveryhodnosť agentúry, ktorú majú v úmysle osloviť a taktiež zistiť podmienky spolupráce. Zmluvy si pred podpísaním treba riadne prečítať, prípadne si dať preveriť odborníkovi.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety