Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Matej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Harabin nepochodil, voľba šéfky najvyššieho súdu je platná

Autor: SITA, 7. októbra 2014 07:30
najvyssi Foto: ilustračné, SITA/Michal Burza
BRATISLAVA 7. októbra (WEBNOVINY) - O septembrovej voľbe šéfky Najvyššieho súdu SR v pondelok hovoril námestník generálneho prokurátora pre trestný úsek Peter Šufliarsky s predsedníčkou Súdnej rady SR Janou Bajánkovou.

Agentúre SITA to potvrdila hovorkyňa prokuratúry Andreja Predajňová. "Na základe pracovného rokovania námestník generálneho prokurátora nezistil zákonné dôvody na konanie prokuratúry z úradnej povinnosti v trestnej ani netrestnej oblasti," zdôraznila. Hovorkyňa zároveň spresnila, že "generálna prokuratúra bude konať štandardným zákonným spôsobom v prípade doručenia akéhokoľvek kvalifikovaného podania súvisiaceho s touto vecou".

Odporúčame:

Šéfka najvyššieho súdu chce, aby mu Slováci viac dôverovali

Najvyšší súd má novú predsedníčku, vymenoval ju Kiska

Harabin napáda voľby šéfa najvyššieho súdu, nemali by platiťMinulý týždeň bývalý predseda najvyššieho súdu Štefan Harabin spochybnil voľbu novej šéfky tohto súdu Daniely Švecovej. Pre agentúru SITA uviedol, že voľba bola zmanipulovaná. Mali by ju preto podľa neho vyhlásiť za neplatnú a vyvodiť aj trestnoprávnu zodpovednosť. Predsedníčka súdnej rady Bajánková v reakcii na jeho tvrdenie uviedla, že "voľby prebehli v súlade s volebným poriadkom". "Zápisnica je voľne dostupná na internete," dodala Bajánková.

Pripomenula, že po voľbe nikto s členov súdnej rady ani z kandidátov nevzniesol námietky. Nová predsedníčka NS SR Daniela Švecová po svojom menovaní do funkcie pre médiá uviedla, že "samostatná skutočnosť, že som bola menovaná, odstraňuje všetky rozpory. Myslím, že všetko je v poriadku a v súlade s právnou úpravou".

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety