Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Nataša

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Pre Smer je výstavba štadióna v Trenčíne uzavretá téma

Autor: SITA, 7. októbra 2014 12:17
Trenčín Pohľad na futbalový štadión v Trenčíne. Foto: facebook.com/AS.Trencin
TRENČÍN 7. októbra (SITA) - Pre poslanecký klub Smer-SD v trenčianskom mestskom zastupiteľstve je téma výstavby nového futbalového štadióna ukončená téma.

Vyhlásil to líder poslaneckej kandidátky Smeru-SD Pavol Kubečka na utorkovej tlačovej konferencii. Kubečka ďalej uviedol, že pokiaľ by sa primátor mesta Richard Rybníček rozhodol vetovať uznesenie o zmluve o výstavbe štadióna, až do novembrových volieb sa poslanci za Smer-SD nebudú zúčastňovať na mimoriadnych zasadnutiach k tejto téme.


Podmienky zmluvy sú liberálne

Poslanci mestského zastupiteľstva v piatok 3. októbra schválili zmluvu medzi mestom a futbalovým klubom AS Trenčín. Avšak s pozmeňovacím návrhom, ktorý pre investora znamená zvýšenie nákladov o 250-tisíc eur pri odkúpení pozemkov pod štadiónom po jeho dostavbe. Rybníček vtedy vyhlásil, že pokiaľ s tým investor nebude súhlasiť, uznesenie vetuje.

"Boli by sme neradi, aby táto téma bola zneužívaná na predvolebný politický boj. Myslíme, že podmienky zmluvy sú liberálne a zmluva je pre investora výhodná,” vyhlásil Kubečka s tým, že pre Smer-SD v Trenčíne je téma uzatvorená.

"Nechápem. Neviem, k čomu sa mám vyjadrovať. Nič som nevetoval, nezvolávam žiadne mimoriadne zastupiteľstvo. Keď to poslanci považujú za ukončené, prečo zvolávajú tlačovú konferenciu,” reagoval primátor Rybníček. Ďalej uviedol, že aj po komunikácii s investorom uznesenie vetovať nebude.


Rybníček sa chce s investorom stretnúť osobne

"Musím sa s ním stretnúť osobne. Čakám, kedy bude môcť pricestovať na Slovensko. Urobím však všetko pre to, aby som investora presvedčil, aby ešte vydržal po tom, čo do klubu investoval, aby prípadne neodchádzal. Toto je moja úloha,” povedal Rybníček.

AS Trenčín chce v prvej fáze výstavby nového štadióna preinvestovať 6,3 milióna eur, z čoho 2,4 milióna je dotácia na modernizáciu štadiónov od Vlády SR, zvyšok tvoria súkromné zdroje. Následne klub pôvodne navrhoval odkúpiť pozemky pod novým štadiónom za 300-tisíc eur. Po druhej fáze výstavby by mala kapacita nového stánku dosiahnuť 10 500 miest.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety