Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Frederik, Frederika

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Bezpečnosť a ochranu zdravia deťom vysvetlí animovaný hrdina

Autor: WBN/PR, 7. októbra 2014 15:09
Foto: Napofilm.net
BRATISLAVA 7. októbra (WBN/PR) - Učitelia na základných školách si môžu na internete zadarmo stiahnuť materiály, ktoré im uľahčia vysvetliť deťom bezpečnosť a ochranu zdravia. Pomôže im v tom aj animovaná postavička Napo.

Napo pre učiteľov je učebná pomôcka, ktorá je k dispozícii zadarmo pre všetkých učiteľov základných škôl. Využijú ju predovšetkým učitelia predmetov pracovné vyučovanie, technické práce, technika, svet práce, prírodoveda a prírodopis, ako aj v rámci rôznych krúžkov, mimoškolských aktivít a na triednických hodinách. Voľne stiahnuteľné materiály v 28-mich jazykoch vrátane slovenčiny sú určené deťom vo veku 7 až 11 rokov. Zásadami bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci ich prevedie kreslená postavička Napo.

Každá z lekcií zahŕňa materiály pre učiteľov, ktoré ich uvedú do problematiky, ako aj krátke videá. Videoklipy s postavičkou Napo a tvorivé aktivity pomáhajú podať témy zábavnou a informatívnou formou. Interaktívna povaha učebných plánov zabezpečí, že deti udržia svoju pozornosť a zapájajú sa do programu.

Plán lekcií pokrýva témy, na ktoré žiaci základných škôl narazia doma a v škole, vrátane prehľadu bezpečnostných značiek, toho, ako zhodnotiť nebezpečie a čo robiť v rôznych rizikových situáciách.

Za projektom stojí Európska agentúra pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci (EU-OSHA) spolu s Napo Consortiom. Na Slovensku koordinuje projekt Národný inšpektorát práce. Podľa Christy Sedlatschek, riaditeľky EU-OSHA, je "integrácia pracovnej bezpečnosti a ochrany zdravia do vzdelávacieho programu dôležitou súčasťou rozvoja kultúry prevencie, prispieva k zníženiu rizika na pracovisku a všeobecne každodenného života. Ak budeme s deťmi hovoriť o týchto témach už v rannom veku, vytvoria si základy pre bezpečné a zdravé návyky, ktoré im budú pomáhať po celý svoj život."

Materiály si môžu učitelia zadarmo stiahnuť na internetovej stránke:
http://www.napofilm.net/sk/napo-for-teachers


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety