Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Barbara, Barbora

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Bezpečnosť a ochranu zdravia deťom vysvetlí animovaný hrdina

Autor: WBN/PR, 7. októbra 2014 15:09
Foto: Napofilm.net
BRATISLAVA 7. októbra (WBN/PR) - Učitelia na základných školách si môžu na internete zadarmo stiahnuť materiály, ktoré im uľahčia vysvetliť deťom bezpečnosť a ochranu zdravia. Pomôže im v tom aj animovaná postavička Napo.

Napo pre učiteľov je učebná pomôcka, ktorá je k dispozícii zadarmo pre všetkých učiteľov základných škôl. Využijú ju predovšetkým učitelia predmetov pracovné vyučovanie, technické práce, technika, svet práce, prírodoveda a prírodopis, ako aj v rámci rôznych krúžkov, mimoškolských aktivít a na triednických hodinách. Voľne stiahnuteľné materiály v 28-mich jazykoch vrátane slovenčiny sú určené deťom vo veku 7 až 11 rokov. Zásadami bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci ich prevedie kreslená postavička Napo.

Každá z lekcií zahŕňa materiály pre učiteľov, ktoré ich uvedú do problematiky, ako aj krátke videá. Videoklipy s postavičkou Napo a tvorivé aktivity pomáhajú podať témy zábavnou a informatívnou formou. Interaktívna povaha učebných plánov zabezpečí, že deti udržia svoju pozornosť a zapájajú sa do programu.

Plán lekcií pokrýva témy, na ktoré žiaci základných škôl narazia doma a v škole, vrátane prehľadu bezpečnostných značiek, toho, ako zhodnotiť nebezpečie a čo robiť v rôznych rizikových situáciách.

Za projektom stojí Európska agentúra pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci (EU-OSHA) spolu s Napo Consortiom. Na Slovensku koordinuje projekt Národný inšpektorát práce. Podľa Christy Sedlatschek, riaditeľky EU-OSHA, je "integrácia pracovnej bezpečnosti a ochrany zdravia do vzdelávacieho programu dôležitou súčasťou rozvoja kultúry prevencie, prispieva k zníženiu rizika na pracovisku a všeobecne každodenného života. Ak budeme s deťmi hovoriť o týchto témach už v rannom veku, vytvoria si základy pre bezpečné a zdravé návyky, ktoré im budú pomáhať po celý svoj život."

Materiály si môžu učitelia zadarmo stiahnuť na internetovej stránke:
http://www.napofilm.net/sk/napo-for-teachers


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety