Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Matej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Detská nemocnica v Bratislave otvorila vynovenú kliniku

Autor: SITA, 7. októbra 2014 16:16
Otvorenie Detskej kliniky Na rekonštrukciu a vytvorenie izolačných boxov na klinike prispela najmä Nadácia Kvapka nádeje. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 7. októbra (WEBNOVINY) - Detská fakultná nemocnica s poliklinikou v Bratislave v utorok otvorila po rekonštrukcii Detskú kliniku anestéziológie a intenzívnej medicíny. V rámci rekonštrukcie vytvorili na klinike štyri izolačné boxy a dva samostatné izolačné boxy s HEPA filtráciou, ktoré zabezpečia prísne sterilné prostredie pre pacientov s náchylnosťou na infekcie. Na rekonštrukciu prispela najmä Nadácia Kvapka nádeje, ktorá nemocnici na tento účel darovala 293 100 eur. Ako informovala agentúru SITA hovorkyňa Detskej fakultnej nemocnice Dana Kamenická, nemocnica prispela čiastkou 19 000 eur.

"Boxový systém v intenzívnej starostlivosti o choré deti je v súčasnosti najmodernejším liečebným prístupom a pre pacienta aj personál zároveň aj najbezpečnejším riešením. Vážim si, že vďaka pomoci Nadácie Kvapka nádeje bude dostupný aj pre našich pacientov," povedal riaditeľ nemocnice Ladislav Kužela. Sterilitu v priestoroch kliniky pritom pomôže udržať aj výmena pôvodných keramických obkladov stien, ktoré nahradili antibakteriálnymi nátermi.

Boxy sú určené pre pacientov, ktorí potrebujú byť izolovaní v uzavretom sterilnom priestore, napríklad pre pacientov po transplantácii krvotvorných buniek či pacientov s onkologickými ochoreniami. V priestoroch pritom zabezpečujú klímou a filtráciou obranu pred spórami či mikroorganizmami, ktoré sú pre pacientov rizikové. Ako povedala primárka Transplantačnej jednotky kostnej drene Júlia Horáková, izolačné sterilné boxy môžu u týchto detí výrazne minimalizovať výskyt závažných infekcií v období útlmu krvotvorby a poruchy imunity.

Otvorenie Detskej kliniky Pohľad na zariadenie zrekonštruovanej Detskej kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny DFNsP pri príležitosti jej znovuotvorenia. Foto: SITA/Jozef Jakubčo


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety