Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Timotej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Smer sa bojí, reaguje opozícia na avizované nočné rokovanie

Autor: SITA, 9. októbra 2014 09:55
paska Predseda parlamentu Pavol Paška Foto: SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 9. októbra (WEBNOVINY) - Avizované nočné rokovania o odvolávaní ministrov v parlamente sú podľa predsedu poslaneckého klubu KDH Pavla Abrhana prejavom strachu Smeru-SD. Ako povedal Abrhan pre agentúru SITA, Smer-SD sa bojí rokovania v normálnom čase o veciach, ktoré sú pre neho nepríjemné.

Predseda NR SR Pavol Paška totiž avizoval, že ak dá opozícia návrh na odvolanie členov vlády, budú o nich rokovať v noci. Opozícia má už dnes dostatok podpisov pod návrh na odvolávanie ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera.


Podľa Pašku opoziční poslanci chcú znefunkčniť parlament

Parlament bude v októbri rokovať o 112 bodoch. "Zo 112 bodov je 73 opozičných a sedem vládnych. Z toho je vidieť, kto nepracuje a kto si nedostatočne plní svoju funkciu," upozornil Abrhan. Podľa Pašku opoziční poslanci chcú svojimi návrhmi znefunkčniť parlament. "Opoziční poslanci predkladajú návrhy v dobrej vôli s tým, že riešia ekonomickú, sociálnu situáciu na Slovensku. Je to ich právo a povinnosť predkladať takéto návrhy," dodal Abrhan.

Odporúčame aj:

Paška: Trojchlapové strany kujú pikle, Smer pomáha ľuďomSmer-SD začína byť podľa predsedu poslaneckého klubu SDKÚ-DS Ľudovíta Kaníka nervózny. "Rokovanie poslaneckého grémia sa nieslo v takejto atmosfére. Musia si zjesť kašu, ktorú si sami navarili. Zákonov na októbrovú schôdzu by nebolo toľko, keby nespravili hrubú politickú chybu na septembrovej schôdzi, keď amatérsky vyradili obrovské množstvo zákonov, čo vyvolalo reakciu opozície," povedal Kaník, pričom pripomenul, že opozícia následne stiahla zákony, ktoré sa presunuli na októbrovú schôdzu.

"Keby sme ich prerokovali v septembri, taký balík zákonov by dnes nebol. Je to kaša Smeru, z ktorej je nervózny, preto sa aj vyhráža nočnými rokovaniami pri avizovaných odvolávaniach členov vlády. Keď tomu chcú dávať ešte väčšie dramatično, je to len na nich,"


Nočné rokovanie sa nepáči ani klubu Most-Híd

S nočnými rokovaniami nesúhlasí ani predseda poslaneckého klubu Most-Híd László Solymos. "O takýchto veciach by sa nemalo rokovať v noci. Je to nedôstojné," povedal. Podľa neho 112-bodový program je dôsledok toho, ako sa Smer-SD správal v septembri. Vládny Smer-SD v úvode 37. schôdze vyradil na podnet predsedníčky poslaneckého klubu strany Jany Laššákovej z programu 10 opozičných návrhov s odôvodnením, že sa týkajú komunálnych volieb a parlament by mal o nich rokovať až po nich.

Paška dnes tiež avizoval, že nevypíše voľbu predsedu Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ). "Smer-SD nemá vôľu umožniť účinnú kontrolu vládnej moci. My sme predložili kandidáta, neprešiel. Signalizovali sme ochotu predložiť ďalšieho, ale kým sa nevypíše voľba, je úplne zbytočné kandidáta predkladať. Na rade je predseda parlamentu, aby vypísal voľbu. Je to jeho povinnosť," zdôraznil Abrhan.

Podľa Kaníka je Paškovou povinnosťou stanoviť termín voľby predsedu NKÚ. "Vtedy je čas na podávanie návrhov. Sme v štádiu, že by sa v opozícii dospelo k väčšinovej dohode. Žiadať absolútnu dohodu je nezmysel. Na ťahu je Paška, aby stanovil voľbu," povedal novinárom Kaník.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety