Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Zora

Počasie na dnes:

Zdielať na:

V Blatnom SPPoločne otvárame outdoorové fitnes ihrisko

Autor: WBN/PR, 10. októbra 2014 10:06
BRATISLAVA 10. októbra (WBN/PR) - Dnes slávnostne otvoríme v areáli Základnej a materskej školy a obecného úradu v Blatnom prvé outdoorové fitnes ihrisko. Projekt na rozvoj športových aktivít v obci bol zrealizovaný vďaka finančnej podpore verejnoprospešného programu SPPoločne, ktorý vyhlásili v tomto roku SPP a Nadácia SPP.

Projekt s názvom "Zveľadenie multifunkčného športovo-kultúrneho areálu obce Blatné" si svojou myšlienkou získal nielen miestnych obyvateľov, ale aj širokú verejnosť. Svedčí o tom aj nemalá podpora počas verejného hlasovania v podobe 2670 hlasov. Za úsilím vytvoriť tento projekt stála predovšetkým snaha zvýšiť športové povedomie v obci. V multifunkčnom areáli ZŠ, MŠ a obecného úradu tak vyrástlo outdoorové fitnes ihrisko.

"Veľmi sme si želali motivovať mládež, ale aj občanov obce k pohybu," hovorí Katarína Takáčová starostka obce Blatné a dodáva, "stroje sú veľmi zaujímavé na pohľad a svojou funkčnosťou oslovia takmer každú vekovú skupinu."

Novootvorené outdoorové fitnes ihrisko bude slúžiť pre voľno-časové aktivity občanov, tréningové procesy športovcov, a predovšetkým pre žiakov miestnej ZŠ a MŠ. "Sme veľmi radi, že sa nám vďaka programu SPPoločne podporilo zrealizovať tento výnimočný projekt. Teší nás, že sa v obci rozšíria možnosti voľnočasových aktivít. Zároveň je to i prevencia pred nedostatkom pohybu," vyjadrila sa Ľubica Oreská, špecialista korporátneho imidžu, CSR a sponzoringu, SPP.

Projekt "Zveľadenie multifunkčného športovo-kultúrneho areálu obce Blatné" bol zrealizovaný vďaka finančnej podpore programu SPPoločne, ktorý úspešne prebieha už tretí rok pod záštitou spoločnosti SPP a Nadácie SPP. Je založený na adresnej pomoci konkrétnym ľuďom a komunitám vo všetkých regiónoch Slovenska. Základným kameňom účasti v programe je prihlásenie projektu do jednej z dvoch kategórií: SPPoločne pre ľudí a SPPoločne pre domovinu.

Následne prebieha užší výber projektov odbornou hodnotiacou komisiou a verejné on-line hlasovanie. Počas tretieho ročníka projektu si finančnú pomoc v celkovej výške 200 000 eur nakoniec rozdelilo 37 projektov, medzi nimi aj zveľadenie multifunkčného areálu v obci Blatné. Viac informácií o programe je možné získať na stránke www.sppolocne.sk.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety