Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Izabela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Procházka klame a nevie, čo robia jeho ľudia, tvrdí Smer

Autor: SITA, 10. októbra 2014 13:27
Procházka a Hrnčiar Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 10. októbra (WEBNOVINY) – Sieť podľa jej predsedu Radoslava Procházku je pripravená na zásadné politické kroky smerujúce k zjednoteniu úsilia pravého stredu a víťazstvu v komunálnych voľbách nad Smerom-SD, podpredsedovia Siete však majú v komunálnych voľbách podporu Smeru-SD. Ako povedal Procházka na otázku agentúry SITA, nevie o podpore Smeru-SD nič. "Obaja kandidujú výlučne za Sieť. Obaja sú kandidátmi výlučne Siete, nikoho iného. Kandidujú na vlastné tričko. Sú dosť dobrí, dosť silní a príťažliví pre svojich voličov," uviedol.

Prvý podpredseda Siete Andrej Hrnčiar kandiduje na primátora Martina. "Kandidujem samostatne za Sieť. Smer-SD sa rozhodol, že nepodporí svoju kandidátku na primátora, ale bude svojim voličom odporúčať, aby pokračovalo súčasné vedenie mesta," povedal Hrnčiar s tým, že so Smerom-SD nemal žiadne debaty o prerozdelení postov. "Komunálna politika je o inom. Ak niekto zhodnotí našu prácu a povie, že by bolo dobré pokračovať, nebolo by dobré a ani logické, že by som toto odporúčanie odmietol," dodal Hrnčiar.

Kandidát na primátora mesta Martin a prvý podpredseda strany Sieť Andrej Hrnčiar však podľa tlačového odboru strany Smer-SD požiadal ich stranu o podporu v komunálnych voľbách a vyhlásením, ktoré podpísal, ju aj prijal. "Ak predseda strany sieť Radoslav Procházka vyhlásil, že o takejto podpore nič nevie, tak buď klame, alebo nemá ani základný prehľad o konaní kandidátov svojej strany," uvádza sa v stanovisku strany. Podľa Smeru-SD je to poľutovaniahodné, no nebolo by to prvýkrát za krátky čas existencie strany Sieť, keď jej predstavitelia nemajú vyjasnené základné otázky svojho politického pôsobenia. "Ak podpredseda Andrej Hrnčiar nemá záujem o podporu strany Smer-SD, mal by to veľmi jasne a verejne deklarovať," dodáva tlačový odbor.

Podpredsedníčka Siete Katarína Macháčková kandiduje na primátorku Prievidze. "Kandidujem výlučne za Sieť. So Smerom-SD sme neuzatvárali žiadnu koaličnú dohodu. Odporučenie predstaviteľov strany Smer-SD vnímam ako ocenenie našej štvorročnej práce," povedala. Potvrdzuje to podľa nej vnímanie obyvateľov, aby v Prievidzi pokračovali zmeny, ktoré naštartovali.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy