Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Etela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Procházka klame a nevie, čo robia jeho ľudia, tvrdí Smer

Autor: SITA, 10. októbra 2014 13:27
Procházka a Hrnčiar Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 10. októbra (WEBNOVINY) – Sieť podľa jej predsedu Radoslava Procházku je pripravená na zásadné politické kroky smerujúce k zjednoteniu úsilia pravého stredu a víťazstvu v komunálnych voľbách nad Smerom-SD, podpredsedovia Siete však majú v komunálnych voľbách podporu Smeru-SD. Ako povedal Procházka na otázku agentúry SITA, nevie o podpore Smeru-SD nič. "Obaja kandidujú výlučne za Sieť. Obaja sú kandidátmi výlučne Siete, nikoho iného. Kandidujú na vlastné tričko. Sú dosť dobrí, dosť silní a príťažliví pre svojich voličov," uviedol.

Prvý podpredseda Siete Andrej Hrnčiar kandiduje na primátora Martina. "Kandidujem samostatne za Sieť. Smer-SD sa rozhodol, že nepodporí svoju kandidátku na primátora, ale bude svojim voličom odporúčať, aby pokračovalo súčasné vedenie mesta," povedal Hrnčiar s tým, že so Smerom-SD nemal žiadne debaty o prerozdelení postov. "Komunálna politika je o inom. Ak niekto zhodnotí našu prácu a povie, že by bolo dobré pokračovať, nebolo by dobré a ani logické, že by som toto odporúčanie odmietol," dodal Hrnčiar.

Kandidát na primátora mesta Martin a prvý podpredseda strany Sieť Andrej Hrnčiar však podľa tlačového odboru strany Smer-SD požiadal ich stranu o podporu v komunálnych voľbách a vyhlásením, ktoré podpísal, ju aj prijal. "Ak predseda strany sieť Radoslav Procházka vyhlásil, že o takejto podpore nič nevie, tak buď klame, alebo nemá ani základný prehľad o konaní kandidátov svojej strany," uvádza sa v stanovisku strany. Podľa Smeru-SD je to poľutovaniahodné, no nebolo by to prvýkrát za krátky čas existencie strany Sieť, keď jej predstavitelia nemajú vyjasnené základné otázky svojho politického pôsobenia. "Ak podpredseda Andrej Hrnčiar nemá záujem o podporu strany Smer-SD, mal by to veľmi jasne a verejne deklarovať," dodáva tlačový odbor.

Podpredsedníčka Siete Katarína Macháčková kandiduje na primátorku Prievidze. "Kandidujem výlučne za Sieť. So Smerom-SD sme neuzatvárali žiadnu koaličnú dohodu. Odporučenie predstaviteľov strany Smer-SD vnímam ako ocenenie našej štvorročnej práce," povedala. Potvrdzuje to podľa nej vnímanie obyvateľov, aby v Prievidzi pokračovali zmeny, ktoré naštartovali.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety