Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Matej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Lekárku z Popradu odsúdili za úplatky, sudcovi sa poďakovala

Autor: SITA, 17. októbra 2014 16:04
Lekárka brala úplatky, dostala dva roky podmienečne Lekárka z Popradu dostala za branie úplatkov dva roky podmienečne a pokutu vo výške 400 eur. Prax nemôže vykonávať jeden rok. Foto: ilustračné-SITA/Dušan Hein
BANSKÁ BYSTRICA 17. októbra (WEBNOVINY) – Dva roky odňatia slobody podmienečne, peňažný trest štyristo eur a zákaz vykonávať povolanie na jeden rok je trest, ktorý dnes dostala za korupciu 66-ročná lekárka Kristína Kardošová z Popradu.

Ku skutku sa priznala a s prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry uzavrela dohodu o vine a treste, ktorú schválil samosudca na pracovisku Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici.


Namiesto desiatich eur jej stačilo aj päť

Praktická lekárka pre dospelých priznala, že úplatky zobrala za vystavenie potvrdenia o dočasnej pracovnej neschopnosti a jej predĺženia. Urobila tak v ôsmich prípadoch vo februári a marci tohto roku vo svojej ambulancii vo Svite. Potvrdenia za úplatok od štyroch do desať eur vystavovala nielen pre žiadateľov, ale aj pre ich príbuzných.

Zaujímavosťou je, že sa prispôsobila finančnej situácii klientov. Napríklad od 34-ročného Róberta z obce Vydrník žiadala desať eur, ale dal jej iba päť eur v minciach, pretože viac pri sebe nemal. Lekárka tým spáchala pokračovací zločin prijímania úplatku.

Sudcovi podala ruku a poďakovala sa

Rozsudok je právoplatný, pretože súčasťou dohody je záväzok obvinenej, že sa voči verdiktu súdu neodvolá. Sudcovi povedala, že s lekárskou praxou už skončila. Po odpykaní časti trestu zákazu lekárskej činnosti však chce prax obnoviť, ale už len v rámci zastupovania iného lekára.

Zaujímavosťou je, že po pojednávaní odsúdená lekárka poďakovala sudcovi a rozlúčila sa s ním podaním ruky. Prokuratúra stíhala aj tých, ktorí lekárke úplatky dávali.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety