Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Lívia

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Smer je schopný komunikovať s opozíciou, hrdí sa Pavol Paška

Autor: SITA, 21. októbra 2014 13:33
Pavol Paška a Robert Fico Zľava: Predseda NR SR Pavol Paška a premiér SR Robert Fico počas tlačovej konferencie po hlasovaní o ústavnom zákone o ochrane vody. Foto: SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 21. októbra (WEBNOVINY) – Prijatie ústavného zákona o ochrane vody podľa predsedu NR SR Pavla Pašku dokazuje, že vládny Smer-SD je schopný komunikovať s opozíciou a prijímať jej návrhy, ak ide o zmysluplný záujem.

Ako povedal v utorok na tlačovej besede, k predloženým ústavným zákonom by mala vždy prebiehať širšia vládnoopozičná diskusia. Paška deklaroval, že Smer-SD bude takto naďalej postupovať, pričom je pripravený o zmysluplných návrhoch opozičných poslancov rokovať a prijímať ich návrhy.

Odporúčame aj:

Voda sa vyvážať zo Slovenska nebude, ochráni ju ústava

Poslanci schválili vládny zákon o energetickej efektívnosti

Dlh Slovenska klesol, Ficova vláda môže zvýšiť výdavky

Spotrebiteľov pred nebankovkami ochráni zákonPremiér Robert Fico považuje schválenie ústavného zákona za druhý obrovský úspech slovenského parlamentarizmu po zadefinovaní manželstva a reforme justície v ústave. Zároveň ocenil Pašku, ktorý dokázal zabezpečiť ústavnú väčšinu, čo je podľa Fica vždy ťažké. Poďakoval tiež opozičným poslancom, ktorí podporili novelizáciu ústavy.

Podľa Fica zákaz vývozu vody v ústave je jasný a striktný. "Napriek dostatočným zásobám vody na Slovensku to neznamená, že sú nevyčerpateľné," zdôraznil. Upozornil však, že odbery podzemnej vody majú od roku 1990 klesajúcu tendenciu a to medziročne o dve percentá. Ústavný zákon a predtým novela vodného zákona mala podľa Fica zamedziť nedovolenému vývozu pitnej a minerálnej vody zo Slovenska. Pripomenul, že nelegálny tranzit pitnej vody potrubím sa pripravoval do

Vývoz vody mimo územia Slovenska bude zakázaný. Vyplýva to z novely Ústavy SR, ktorú dnes schválil parlament. Po novom do 4. článku Ústavy SR pribudne odsek, ktorý zakazuje cez hranice prepravovať vodu odobratú z vodných útvarov na území Slovenskej republiky dopravnými prostriedkami alebo potrubím.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety