Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Ela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

PEVŠ bude hostiť medzinárodnú konferenciu o terorizme

Autor: WBN/PR, 22. októbra 2014 10:59
Paneurópska vysoká škola Paneurópska vysoká škola Foto: Paneurópska vysoká škola
BRATISLAVA 22. októbra (WBN/PR) - Paneurópska vysoká škola privíta vo štvrtok a piatok (23.-24.10.2014) na svojej akademickej pôde medzinárodnú vedeckú konferenciu "Spoločnosť proti terorizmu". V slávnostnom úvode udelí Vedecká rada PEVŠ čestný titul Doctor Honoris Causa Karlovi Habsburgovi – Lotrinskému.

Odborníci zo šiestich krajín budú diskutovať na mimoriadne aktuálnu tému, ktorá čoraz viac traumatizuje svetovú verejnosť. Postupne zanalyzujú príčiny vzniku a rozvoja terorizmu, jeho sociálnu bázu, proces radikalizácie ako vstupnej brány terorizmu, jeho vplyvu na náš región, Európsku úniu i svet. Venovať sa budú aj otázkam financovania a nástrojom, ktoré sa využívajú a môžu i nemôžu využívať v boji proti terorizmu. Osobitne bude pozornosť venovaná situácii na Ukrajine, ale nechýba tiež príspevok o legalite zostrelenia súkromného lietadla s pasažiermi na palube. Rokovanie na konferencii otvorí dekan Fakulty práva PEVŠ, prof. JUDr. Jaroslav Ivor, DrSc. S príspevkami vystúpia, okrem odborníkov zo Slovenskej republiky, aj špičkoví odborníci z Ruskej federácie - doc. Artur Ataev z Ruského inštitútu strategických štúdií v Moskve, Dr. Piotr Milik z varšavskej National Defence University, či doc. PhDr. Marian Brzybohatý, PhD. z Policajnej akadémie ČR v Prahe.

Konferencia bude dvojjazyčná (angličtina, slovenčina) a uskutoční sa v priestoroch Paneurópskej vysokej školy na Tomášikovej ulici 20 v Bratislave.

"Terorizmus patrí medzi negatívne fenomény doby a jeho riešenie patrí medzi horúce témy. Je to komplexný problém, ktorý má mnoho aspektov. Táto medzinárodná konferencia umožní výmenu poznatkov a názorov v tejto oblasti z rôznych krajín a strán a bude prospešná pre všetkých účastníkov," vyjadril sa prof. JUDr. J. Ivor, DrSc., dekan Fakulty práva Paneurópskej vysokej školy a uznávaný medzinárodný odborník na kriminológiu.

Počas slávnostného zasadnutia Vedeckej rady Paneurópskej vysokej školy, ktoré je rozšírené o vedecké rady piatich fakúlt PEVŠ, bude udelený čestný titul Doctor Honoris Causa Karlovi Habsburgovi – Lotrinskému - významnej európskej osobnosti, ktorá ovplyvňuje dianie nielen v Európe, ale i vo svete.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety