Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Nataša

Počasie na dnes:

Zdielať na:

PEVŠ bude hostiť medzinárodnú konferenciu o terorizme

Autor: WBN/PR, 22. októbra 2014 10:59
Paneurópska vysoká škola Paneurópska vysoká škola Foto: Paneurópska vysoká škola
BRATISLAVA 22. októbra (WBN/PR) - Paneurópska vysoká škola privíta vo štvrtok a piatok (23.-24.10.2014) na svojej akademickej pôde medzinárodnú vedeckú konferenciu "Spoločnosť proti terorizmu". V slávnostnom úvode udelí Vedecká rada PEVŠ čestný titul Doctor Honoris Causa Karlovi Habsburgovi – Lotrinskému.

Odborníci zo šiestich krajín budú diskutovať na mimoriadne aktuálnu tému, ktorá čoraz viac traumatizuje svetovú verejnosť. Postupne zanalyzujú príčiny vzniku a rozvoja terorizmu, jeho sociálnu bázu, proces radikalizácie ako vstupnej brány terorizmu, jeho vplyvu na náš región, Európsku úniu i svet. Venovať sa budú aj otázkam financovania a nástrojom, ktoré sa využívajú a môžu i nemôžu využívať v boji proti terorizmu. Osobitne bude pozornosť venovaná situácii na Ukrajine, ale nechýba tiež príspevok o legalite zostrelenia súkromného lietadla s pasažiermi na palube. Rokovanie na konferencii otvorí dekan Fakulty práva PEVŠ, prof. JUDr. Jaroslav Ivor, DrSc. S príspevkami vystúpia, okrem odborníkov zo Slovenskej republiky, aj špičkoví odborníci z Ruskej federácie - doc. Artur Ataev z Ruského inštitútu strategických štúdií v Moskve, Dr. Piotr Milik z varšavskej National Defence University, či doc. PhDr. Marian Brzybohatý, PhD. z Policajnej akadémie ČR v Prahe.

Konferencia bude dvojjazyčná (angličtina, slovenčina) a uskutoční sa v priestoroch Paneurópskej vysokej školy na Tomášikovej ulici 20 v Bratislave.

"Terorizmus patrí medzi negatívne fenomény doby a jeho riešenie patrí medzi horúce témy. Je to komplexný problém, ktorý má mnoho aspektov. Táto medzinárodná konferencia umožní výmenu poznatkov a názorov v tejto oblasti z rôznych krajín a strán a bude prospešná pre všetkých účastníkov," vyjadril sa prof. JUDr. J. Ivor, DrSc., dekan Fakulty práva Paneurópskej vysokej školy a uznávaný medzinárodný odborník na kriminológiu.

Počas slávnostného zasadnutia Vedeckej rady Paneurópskej vysokej školy, ktoré je rozšírené o vedecké rady piatich fakúlt PEVŠ, bude udelený čestný titul Doctor Honoris Causa Karlovi Habsburgovi – Lotrinskému - významnej európskej osobnosti, ktorá ovplyvňuje dianie nielen v Európe, ale i vo svete.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety