Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Barbara, Barbora

Počasie na dnes:

Zdielať na:

PEVŠ bude hostiť medzinárodnú konferenciu o terorizme

Autor: WBN/PR, 22. októbra 2014 10:59
Paneurópska vysoká škola Paneurópska vysoká škola Foto: Paneurópska vysoká škola
BRATISLAVA 22. októbra (WBN/PR) - Paneurópska vysoká škola privíta vo štvrtok a piatok (23.-24.10.2014) na svojej akademickej pôde medzinárodnú vedeckú konferenciu "Spoločnosť proti terorizmu". V slávnostnom úvode udelí Vedecká rada PEVŠ čestný titul Doctor Honoris Causa Karlovi Habsburgovi – Lotrinskému.

Odborníci zo šiestich krajín budú diskutovať na mimoriadne aktuálnu tému, ktorá čoraz viac traumatizuje svetovú verejnosť. Postupne zanalyzujú príčiny vzniku a rozvoja terorizmu, jeho sociálnu bázu, proces radikalizácie ako vstupnej brány terorizmu, jeho vplyvu na náš región, Európsku úniu i svet. Venovať sa budú aj otázkam financovania a nástrojom, ktoré sa využívajú a môžu i nemôžu využívať v boji proti terorizmu. Osobitne bude pozornosť venovaná situácii na Ukrajine, ale nechýba tiež príspevok o legalite zostrelenia súkromného lietadla s pasažiermi na palube. Rokovanie na konferencii otvorí dekan Fakulty práva PEVŠ, prof. JUDr. Jaroslav Ivor, DrSc. S príspevkami vystúpia, okrem odborníkov zo Slovenskej republiky, aj špičkoví odborníci z Ruskej federácie - doc. Artur Ataev z Ruského inštitútu strategických štúdií v Moskve, Dr. Piotr Milik z varšavskej National Defence University, či doc. PhDr. Marian Brzybohatý, PhD. z Policajnej akadémie ČR v Prahe.

Konferencia bude dvojjazyčná (angličtina, slovenčina) a uskutoční sa v priestoroch Paneurópskej vysokej školy na Tomášikovej ulici 20 v Bratislave.

"Terorizmus patrí medzi negatívne fenomény doby a jeho riešenie patrí medzi horúce témy. Je to komplexný problém, ktorý má mnoho aspektov. Táto medzinárodná konferencia umožní výmenu poznatkov a názorov v tejto oblasti z rôznych krajín a strán a bude prospešná pre všetkých účastníkov," vyjadril sa prof. JUDr. J. Ivor, DrSc., dekan Fakulty práva Paneurópskej vysokej školy a uznávaný medzinárodný odborník na kriminológiu.

Počas slávnostného zasadnutia Vedeckej rady Paneurópskej vysokej školy, ktoré je rozšírené o vedecké rady piatich fakúlt PEVŠ, bude udelený čestný titul Doctor Honoris Causa Karlovi Habsburgovi – Lotrinskému - významnej európskej osobnosti, ktorá ovplyvňuje dianie nielen v Európe, ale i vo svete.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety