Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Hilda

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Galko kritizuje nákup Spartanov, nepáčia sa mu tajnosti

Autor: SITA, 24. októbra 2014 08:04
spartan Exministrovi Galkovi sa ale nepáčia okolnosti nákupu lietadiel, najmä utajovanie podrobností o nákupe a spôsob platby. Foto: archívne, SITA/Milan Vanga
BRATISLAVA 24. októbra (WEBNOVINY) – Nákup dvoch lietadiel typu C-27J Spartan pre slovenské ozbrojené sily je politické rozhodnutie a zodpovednosť súčasného ministra obrany, ktorý si sám stanovuje rebríček priorít, týkajúcich sa modernizácie vojenských systémov SR, zdôraznil v stanovisku, ktoré poskytol agentúre SITA, exminister obrany Ľubomír Galko (SAS). Galkovi sa ale nepáčia okolnosti nákupu, najmä utajovanie podrobností o nákupe a spôsob platby.

Galko odmieta prirovnávanie Spartanov k nákladným vozňom, ako to urobil minister vnútra Robert Kaliňák. "Je to len nepodarené odôvodnenie toho, že chce nakúpiť staré lietadlá z Rakúska alebo Talianska," myslí si Galko.

Odporúčame:

Armádu posilnia lietadlá Spartan, prvé dostaneme o dva rokySpartany sú vhodné aj na prepravu civilov – prevezú vojakov, ministrov, štátnych tajomníkov aj úradníkov ministerstva obrany. Rieši sato vkladaním mobilného VIP boxu, ktorý poskytuje maximálny komfort. Využitím Spartanov na prepravu civilov, napr. ústavných činiteľov sa ušetrí veľa peňazí, myslí si Galko.

Ak je už nákup Spartanov schválený aj vládou, treba upustiť od kúpy starých lietadiel pre ministerstvo vnútra, zdôraznil ďalej Galko. Minister vnútra Kaliňák by už mal konečne prestať tento nákup propagovať a mal by sústrediť pozornosť na zlúčenie dvoch letiek – letky ministerstva vnútra a letky ministerstva obrany do jednej letky, sústredenej pod MO.

Podľa Galka totiž nie je pravda, že týmto zlúčením letiek sa nič neušetrí. Robert Kaliňák aj Martin Glváč napriek tomu, že sú z tej istej strany, sa hrajú každý na vlastnom piesočku, nekooperujú, a výsledkom je chaotické rozhadzovanie verejných financií, zdôraznil exminister.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy