Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Radúz

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Harabinova nástupkyňa Švecová hľadá sudcov na voľné miesta

Autor: SITA, 24. októbra 2014 09:04
súd, kladivko Foto: ilustračné, Shutterstock
BRATISLAVA 24. októbra (WEBNOVINY) - Nová predsedníčka Najvyššieho súdu SR Daniela Švecová prioritne rieši neobsadené miesta sudcov.

Ako uviedla pre agentúru SITA, chce, aby boli počty "čo najskôr doplnené a súd mohol naplno pracovať". Súdu pomôže aj aktuálna novela Občianskeho súdneho poriadku, ktorá zníži množstvo agendy v exekučných veciach, no ide tu len o čiastkové riešenie. Do budúcna bude potrebné prijať úplne nové procesné pravidlá, dodala.

Odporúčame:

Kiska riešil s Borecom sudcov, vidí svetlo na konci tunelaV spolupráci s jednotlivými kolégiami pripravuje budúcoročný rozvrh práce. Tak ako avizovala, chce presunúť sudcov naspäť do kolégií podľa toho, čomu sa venovali v minulosti. "Každý sudca by sa mal venovať oblasti, v ktorej sa najlepšie orientuje a v ktorej dlhodobo pôsobí," vysvetlila Švecová.

V súvislosti s jej predchodcom Štefanom Harabinom a spoluprácou s ním skonštatovala, že je pripravená "riadne kooperovať so všetkými sudcami, so sudcovskou radou a samozrejme aj s predsedami kolégií".

Na otázku, či neplánuje urobiť audit, aby bolo jasné v akom stave prebrala súd, uviedla, že plánuje postupovať tak, aby nemohli vzniknúť žiadne pochybnosti o vedení súdu. "V rámci toho som si, pochopiteľne, dala predložiť potrebné informácie," zdôraznila.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy