Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Eleonóra

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Harabinova nástupkyňa Švecová hľadá sudcov na voľné miesta

Autor: SITA, 24. októbra 2014 09:04
súd, kladivko Foto: ilustračné, Shutterstock
BRATISLAVA 24. októbra (WEBNOVINY) - Nová predsedníčka Najvyššieho súdu SR Daniela Švecová prioritne rieši neobsadené miesta sudcov.

Ako uviedla pre agentúru SITA, chce, aby boli počty "čo najskôr doplnené a súd mohol naplno pracovať". Súdu pomôže aj aktuálna novela Občianskeho súdneho poriadku, ktorá zníži množstvo agendy v exekučných veciach, no ide tu len o čiastkové riešenie. Do budúcna bude potrebné prijať úplne nové procesné pravidlá, dodala.

Odporúčame:

Kiska riešil s Borecom sudcov, vidí svetlo na konci tunelaV spolupráci s jednotlivými kolégiami pripravuje budúcoročný rozvrh práce. Tak ako avizovala, chce presunúť sudcov naspäť do kolégií podľa toho, čomu sa venovali v minulosti. "Každý sudca by sa mal venovať oblasti, v ktorej sa najlepšie orientuje a v ktorej dlhodobo pôsobí," vysvetlila Švecová.

V súvislosti s jej predchodcom Štefanom Harabinom a spoluprácou s ním skonštatovala, že je pripravená "riadne kooperovať so všetkými sudcami, so sudcovskou radou a samozrejme aj s predsedami kolégií".

Na otázku, či neplánuje urobiť audit, aby bolo jasné v akom stave prebrala súd, uviedla, že plánuje postupovať tak, aby nemohli vzniknúť žiadne pochybnosti o vedení súdu. "V rámci toho som si, pochopiteľne, dala predložiť potrebné informácie," zdôraznila.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety