Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Oldrich

Počasie na dnes:

Zdielať na:

V Kapušanoch SPPoločne otvárame rozprávkový areál

Autor: WBN/PR, 24. októbra 2014 15:16
SPPoločne
BRATISLAVA 24. októbra (WBN/PR) - V nedeľu 26. októbra v Kapušanoch slávnostne otvoríme projekt "Ako v rozprávke" . V parku obce tak pribudnú sochy na tému ľudových rozprávok. Projekt bol zrealizovaný vďaka finančnej podpore verejnoprospešného programu SPPoločne, ktorý v tomto roku vyhlásili SPP a Nadácia SPP.

Rozprávkový areál vyrástol neďaleko miestnej základnej školy. Vďaka zrealizovanému projektu tak doposiaľ obyčajný park oživili perníkové chalúpky, či bylinkové záhradky. "Vytvorili sme aj chodník s názvom Po stopách obra, ktorý slúži na prevenciu plochých nôh a záhradku babky bylinárky s liečivými rastlinami," hovorí Mária Majirská, predkladateľka projektu.

Najväčšou atrakciou sú ale sochy inšpirované slovenskými ľudovými rozprávkami. Unikátne výtvory spĺňajú aj úžitkovú funkciu, sú zároveň lavičkou, hojdačkou, či kvetináčom. "Teší nás, že sme v rámci tretieho ročníka SPPoločne mohli podporiť aj tento zaujímavý ekologický projekt, kedy sa inak nevyužitý odpad ako napríklad použité pneumatiky premenil na umenie. Sme radi, že sme takto podporili miestnych umelcov a komunitu," vyjadrila sa Ľubica Oreská, špecialista korporátneho imidžu, CSR a sponzoringu, SPP.

Miestni obyvatelia veria, že sa im vďaka tomuto projektu podarí vytvoriť tradíciu nedeľných rodinných piknikov v tomto krásnom prostredí.

Projekt "Ako v rozprávke" bol zrealizovaný vďaka finančnej podpore programu SPPoločne, ktorý úspešne prebieha už tretí rok pod záštitou spoločnosti SPP a Nadácie SPP. Je založený na adresnej pomoci konkrétnym ľuďom a komunitám vo všetkých regiónoch Slovenska. Základným kameňom účasti v programe je prihlásenie projektu do jednej z dvoch kategórií: SPPoločne pre ľudí a SPPoločne pre domovinu. Následne prebieha užší výber projektov odbornou hodnotiacou komisiou a verejné on-line hlasovanie. Počas tretieho ročníka projektu si finančnú pomoc v celkovej výške 200 000 eur nakoniec rozdelilo 37 projektov, medzi nimi aj rozprávkový areál v obci Kapušany. Viac informácií o programe je možné získať na stránke www.sppolocne.sk.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety