Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Vilma

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Viac ako 80 rómskych vysokoškolákov dostalo štipendium

Autor: SITA, 26. októbra 2014 08:54
romovia Foto: ilustračné, SITA/Ivan Fleischer
BRATISLAVA 26. októbra (WEBNOVINY) - Vyše osemdesiat rómskych vysokoškolákov dostalo v piatok štipendium od medzinárodnej nadácie Roma Education Fund (REF).

Mladí vysokoškoláci, pochádzajúci z celého Slovenska mali možnosť v kultúrnom centre KC Dunaj v Bratislave osobne stretnúť aj veľvyslanca Švajčiarska, Alexandra Wittvera, ktorý je aj členom Rady REF, ako aj zástupcu veľvyslanca USA Normana Thatchera Scharpfa. Roma Education Fund ročne podporí v šestnástich krajinách strednej a východnej Európy vyše 1500 študentov a za desaťročie programu RMUSP podporilo spolu približne 15-tisíc rómskych študentov.

Odporúčame:

Analýza poprela mýtus, že Rómovia zaťažujú verejné financie"Cieľom programov Roma Education Fund je pôsobiť desegregačne, dať možnosť rómskej mládeži študovať, lebo vieme, že vzdelanie je jediná možnosť, ako sa vedia dostať z ťažkej situácie, v ktorej sa väčšina z nich nachádza," povedal Alexander Wittwer, člen Rady REF.

"Veríme, ž náš projekt pomôže aj v informovaní slovenskej verejnosti o týchto mladých rómskych intelektuáloch, ktorí v blízkej budúcnosti môžu začať meniť pohľad väčšinovej spoločnosti na rómsku komunitu na Slovensku," pokračoval veľvyslanec.

Medzi štipendistami REF sú budúci právnici, ekonómovia, umelci, inžinieri, lekári, ako aj zástupcovia mnohých iných profesií. Štipendium študentom nie je udeľované automaticky, musia vyhovieť prísnym kritériám, medzi ktorými sa kladie hlavný dôraz práve na študijné výsledky.

Agentúru SITA o tom informoval András Nagy z Rómskeho vzdelávacieho fondu.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety