Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Matej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Môj podpis ako poslanca Maďarska bol preklep, tvrdí Csáky

Autor: SITA, 26. októbra 2014 13:10
csáky Pál Csáky pricestoval na Slovensko, aby vysvetlil situáciu. Foto: Archívne, SITA/Peter Žákovič
BRATISLAVA 26. októbra (WEBNOVINY) - Podpis Pála Csákyko (SMK) ako europoslanca Maďarska pod listom poslancov Európskeho parlamentu francúzskemu prezidentovi Francoisovi Hollandovi bol len preklepom. Csáky to vyhlásil v nedeľu v diskusnej relácii V politike televízie TA3.

Odporúčame aj:

Pál Csáky písal Hollandovi ako europoslanec MaďarskaPod originál listu europoslancov francúzskemu prezidentovi, v ktorom vítajú rozhodnutie francúzskej vlády o pozastavení plánovanej dodávky lode Mistral ruskej armáde, sa Csáky podľa vlastných slov podpísal svojím menom a príslušnosťou k frakcii v europarlamente.


Po desiatich dňoch zistil, že je tam preklep

Na liste teda bolo uvedené - Pál Csáky, Európska ľudová strana. "Potom som sa tomu nevenoval, potom sa objavila výzva, aby sa pridali ďalší poslanci. Naraz som asi po desiatich dňoch zistil, že je tam takýto preklep," vysvetlil europoslanec.

"Chcem ubezpečiť každého, že platí to, čo je na mojej oficiálnej webovej stránke a na stránke Európskeho parlamentu a to, čo deklaruje slovenský štatistický úrad, že som bol zvolený za Slovensko," dodal Csáky. Z takejto technickej chyby podľa neho netreba robiť žiadne politické závery.


Csáky to mal vysvetliť pred niekoľkými dňami

Predseda SNS Andrej Danko, ktorý predtým podpis Csákyho ako poslanca Maďarska komentoval ako škandalózny, v nedeľu uviedol, že Csáky to mal takto vysvetliť už pred niekoľkými dňami. "Ja som povedal niekoľkokrát, že pre mňa maďarská karta je podstatná, ale nie najdôležitejšia. My musíme hľadať prieniky, prečo sú dnes Slováci a Maďari najchudobnejší v Európskej únii," konštatoval Danko.

"Zbytočne sa to tri dni riešilo, došlo k omylu. Ja môžem len poďakovať, že pán Csáky pricestoval a vysvetlil situáciu," ukončil šéf národniarov.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety