Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Mikuláš

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Poslanci riešia v parlamente bufety, prokuratúru a Štefánika

Autor: SITA, 28. októbra 2014 07:49
slovensko parlament Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger
BRATISLAVA 28. októbra (WEBNOVINY) - Diskusiou k Správe o činnosti prokuratúry Slovenskej republiky za rok 2013, ktorá sa začala minulý piatok, otvorili v utorok poslanci 9. deň 39. schôdze Národnej rady SR.

Odporúčame:

Vznik ČSR bol pre Slovensko významný bod, zhodli sa politiciKriminalita páchaná na deťoch podľa správy štatisticky narastá. Jedným z najčastejších trestných činov je v tejto oblasti prečin zanedbania povinnej výživy. V roku 2013 ukončili trestné stíhanie voči 6851 osobám, z toho 4604 obvinili.

"Príčinou tohto enormného výskytu je vysoká rozvodovosť, ako aj časté rodenie detí do neúplnej rodiny, respektíve neskôr zanikajúceho pomeru druh - družka," konštatuje správa prokuratúry. Podľa dokumentu prokuratúry každoročne narastá aj počet prečinov ohrozovania mravnej výchovy mládeže.


Rozprava k Zmajkovičovej školskej novele

Poslanci v utorok ukončia rozpravu k novele školského zákona, ktorou chce podpredsedníčka parlamentu Renáta Zmajkovičová (Smer-SD) zakázať nevhodné potraviny pre deti v školských bufetoch a v automatoch na školách.

O 14:00 začnú zákonodarcovia rokovať o novele zákona o štátnych sviatkoch. SDKÚ-DS v nej navrhuje, aby bol 28. október štátnym sviatkom. Predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS Ľudovít Kaník, ktorý novelu predložil, chce, aby 28. október bol štátnym sviatkom s názvom Deň úcty k dielu Milana Rastislava Štefánika – vznik samostatného československého štátu.

"Vďaka nej máme dnes slobodu a demokraciu. Vďaka nej sme sa rozvinuli v plnohodnotný národ. Na sklonku vojny patril Štefánik medzi zakladateľov ČSR, preto sa stretávame pri jeho soche," povedal v pondelok pri kladení vencov k soche Milana Rastislava Štefánika pri Dunaji pri príležitosti vzniku Československej republiky predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo. Podľa Kaníka by bez Štefánika Československo nevzniklo. "Vznik Československa bol vrcholným dielom jeho života," skonštatoval.


Na programe sú aj dane

Ukončiť by sa mala aj diskusia k novele zákona o dani z príjmov. Jej súčasťou sú okrem iného úpravy v odpisoch, rozširovanie povinnosti využívať registračné pokladnice, zavádzanie virtuálnych registračných pokladníc ale aj ďalšie zmeny.

Ministerstvo financií SR chce do zákona zaviesť limity pri kúpe vozidla určeného na podnikanie. Novinky v zákone o dani z príjmov prinášajú aj zmeny v odpisovaní hmotného majetku. Rozširuje sa počet odpisových skupín. Súčasťou zmien je aj navrhovaná podpora pre podniky, zaoberajúce sa výskumom a vývojom. Cieľom zmien je podľa ministerstva podporiť podnikateľské prostredie a zvýšiť daňovú spravodlivosť. Rozpravu k tomuto návrhu otvorili poslanci minulý týždeň v stredu.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy