Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Zora

Počasie na dnes:

Zdielať na:

KDH viní vládu z nečinnosti, rómska reforma vraj neexistuje

Autor: SITA, 29. októbra 2014 05:40
Súčasný splnomocnenec vlády pre rómske komunity Peter Pollák nerobí žiadne koncepčné opatrenia, len ad hoc populistické riešenia, vravia kresťanskí demokrati.
romovia Foto: ilustračné, SITA/AP
BRATISLAVA 29. októbra (WEBNOVINY) - Rómska reforma neexistuje. Na utorkovej tlačovej besede to povedali predstavitelia KDH – podpredsedníčka Miroslava Szitová, podpredseda KDH Pavol Zajac a poradca predsedu KDH Miroslav Pollák. Tvrdia, že súčasný splnomocnenec vlády Peter Pollák nerobí žiadne koncepčné opatrenia, len ad hoc populistické riešenia.

Rómska problematika je podľa nich dlhodobou, no stále slabo riešenou otázkou na Slovensku. Vláda Ivety Radičovej ponúkla Stratégiu do roku 2020, ktorá je stále platná, no súčasná vláda ju podľa KDH vôbec nenapĺňa. "Splnomocnenec vlády, ktorý na začiatku prezentoval tzv. rómsku reformu, o nej iba hovorí, ale žiadna neexistuje," vyhlásila podpredsedníčka kresťanských demokratov Szitová.

Odporúčame:

Experti na Rómov oznámkovali Ficovu vládu na 'tri mínus'Navyše podľa nej splnomocnenec vlády Peter Pollák v poslednom čase tvrdí, že jeho tzv. reforma napĺňa platne schválenú Stratégiu integrácie Rómov do roku 2020. "Základná filozofia platnej Stratégie je totiž postavená na princípoch prevencie, spolupráce, spolužitia a partnerstva, na rozdiel od tzv. reformy, ktorá stojí na princípoch represie, podozrievania, donucovania, nátlaku. Reforma a stratégia sú dva rôzne mentálne svety," dodala Szitová.

KDH sa téme rómskej problematiky dlhodobo venuje a chce venovať aj ďalej. "Navrhovali sme zákon na odpustenie odvodov pre zamestnávateľov, ktorí prijmú do práce znevýhodnených uchádzačov o zamestnanie. Takisto zaviesť možnosť využitia nezamestnaných na aktivačné práce aj pre štátne podniky, aby dlhodobo nezamestnaní mohli pracovať na čistení potokov, lesov, odvodňovacích kanálov. Alebo sa len vrátiť k budovaniu protipovodňových opatrení, tzv. hrádzok a suchých poldrov," konštatoval podpredseda KDH Pavol Zajac. Smer podľa jeho slov všetky návrhy kresťanských demokratov odmietol.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety