Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Mikuláš

Počasie na dnes:

Zdielať na:

KDH viní vládu z nečinnosti, rómska reforma vraj neexistuje

Autor: SITA, 29. októbra 2014 05:40
Súčasný splnomocnenec vlády pre rómske komunity Peter Pollák nerobí žiadne koncepčné opatrenia, len ad hoc populistické riešenia, vravia kresťanskí demokrati.
romovia Foto: ilustračné, SITA/AP
BRATISLAVA 29. októbra (WEBNOVINY) - Rómska reforma neexistuje. Na utorkovej tlačovej besede to povedali predstavitelia KDH – podpredsedníčka Miroslava Szitová, podpredseda KDH Pavol Zajac a poradca predsedu KDH Miroslav Pollák. Tvrdia, že súčasný splnomocnenec vlády Peter Pollák nerobí žiadne koncepčné opatrenia, len ad hoc populistické riešenia.

Rómska problematika je podľa nich dlhodobou, no stále slabo riešenou otázkou na Slovensku. Vláda Ivety Radičovej ponúkla Stratégiu do roku 2020, ktorá je stále platná, no súčasná vláda ju podľa KDH vôbec nenapĺňa. "Splnomocnenec vlády, ktorý na začiatku prezentoval tzv. rómsku reformu, o nej iba hovorí, ale žiadna neexistuje," vyhlásila podpredsedníčka kresťanských demokratov Szitová.

Odporúčame:

Experti na Rómov oznámkovali Ficovu vládu na 'tri mínus'Navyše podľa nej splnomocnenec vlády Peter Pollák v poslednom čase tvrdí, že jeho tzv. reforma napĺňa platne schválenú Stratégiu integrácie Rómov do roku 2020. "Základná filozofia platnej Stratégie je totiž postavená na princípoch prevencie, spolupráce, spolužitia a partnerstva, na rozdiel od tzv. reformy, ktorá stojí na princípoch represie, podozrievania, donucovania, nátlaku. Reforma a stratégia sú dva rôzne mentálne svety," dodala Szitová.

KDH sa téme rómskej problematiky dlhodobo venuje a chce venovať aj ďalej. "Navrhovali sme zákon na odpustenie odvodov pre zamestnávateľov, ktorí prijmú do práce znevýhodnených uchádzačov o zamestnanie. Takisto zaviesť možnosť využitia nezamestnaných na aktivačné práce aj pre štátne podniky, aby dlhodobo nezamestnaní mohli pracovať na čistení potokov, lesov, odvodňovacích kanálov. Alebo sa len vrátiť k budovaniu protipovodňových opatrení, tzv. hrádzok a suchých poldrov," konštatoval podpredseda KDH Pavol Zajac. Smer podľa jeho slov všetky návrhy kresťanských demokratov odmietol.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy