Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Zora

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Pri bratislavských Nivách stavajú, vyrásť má i nová stanica

Autor: SITA, 2. novembra 2014 10:21
HB Reavis ukázal vizualizáciu projektu Twin City Juh Developerská spoločnosť HB Reavis Slovakia začala so stavbou projektu Twin City. Foto: HB Reavis
BRATISLAVA 2. novembra (WEBNOVINY) - Pri bratislavskej Autobusovej stanici Mlynské Nivy sa začala výstavba multifunkčného projektu Twin City. Jeho súčasťou je výstavba administratívnych budov a neskôr i vybudovanie novej autobusovej stanice.

Prvá z plánovaných administratívnych budov s rozlohou takmer 16-tisíc metrov štvorcových by mala byť hotová v budúcom roku. Agentúru SITA o tom informovala Želmíra Zelenayová zo spoločnosti HB Reavis. Firma je investorom projektu Twin City.

Obrazom: HB Reavis ukázal vizualizáciu projektu Twin City Juh


Multifunkčný projekt Twin City je rozdelený na severnú a južnú časť. Výstavba celého projektu je rozfázovaná na 12 častí, ktoré bude investor stavať postupne. V prvej časti plánuje na rohu Mlynských Nív a Továrenskej ulice postaviť tri budovy s plochou viac ako 60-tisíc metrov štvorcových kancelárií. Investor už začal s výstavbou časti projektu Twin City juh, v súčasnosti buduje spodnú stavbu prvých dvoch objektov.


Park aj kaviarne

Ako informovala Zelenayová, pokračujú stavebné konania aj na infraštruktúru a ostatné vyvolané investície. "Z architektonického hľadiska bloková, sedempodlažná zástavba spomínaných administratívnych budov vychádza z tradičnej zástavby Starého Mesta, s ktorou je prepojená historickými ulicami Továrenskou a Grősslingovou," priblížila projekt Zelenayová. Investor počíta s výsadbou zelene vo vnútroblokoch, chýbať nebude ani park s oddychovým miestom či kaviarňami. Pôvodnú priemyselnú zástavbu továrne Kablo bude pripomínať tehlová fasáda nových administratívnych budov.

Súčasťou severnej časti projektu Twin City je aj výstavba novej autobusovej stanice na Mlynských Nivách. S jej výstavbou plánuje investor začať v roku 2016, záležať však bude od získania potrebných povolení. V súčasnosti je projekt novej autobusovej stanice vo fáze posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA). Tento proces by mal trvať približne trištvrte roka, priblížila Zelenayová.


Nová stanica má mať päť podlaží

Nová stanica sa bude nachádzať na dvoch podzemných podlažiach, nad ňou plánuje investor postaviť tri podlažia s obchodmi a službami. "Z hľadiska výmery je pre prevádzku novej autobusovej stanice určených vyše 40-tisíc metrov štvorcových, na ďalších vyše 60-tisíc metroch štvorcových budú služby a obchody a takmer 5000 metrov štvorcových bude mať moderná tržnica," priblížila plány investora Zelenayová.

Pri autobusovej stanici vyrastie aj 29-poschodová výšková budova s kanceláriami. HB Reavis ju postaví na pozemkoch, kde dnes sídli budova mestskej organizácie Marianum - Pohrebníctvo mesta Bratislavy. Predaj pozemkov pod pohrebníctvom schválili bratislavskí mestskí poslanci ešte vlani v decembri. Za pozemky a stavby investor zaplatí 2,5 milióna eur. Pohrebníctvo Marianum sa tak muselo presťahovať, po novom sídli na Šafárikovom námestí v budove, ktorú mesto zverilo pohrebníctvu do správy. Susedí tu so Slovenskou národnou stranou (SNS).

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety