Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Viktor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Adela Ostrolúcka a Ľudovít Štúr pokrstili benefičný kalendár

Autor: WBN/PR, 30. októbra 2014 15:27
Foto: Roman Reissmuller
BRATISLAVA 30. októbra (WBN/PR) - Adela Banášová a jej partner Peter Modrovský sa objavili v spoločnosti v naozaj pútavom oblečení. Prezlečení za historické postavy pokrstili benefičný kalendár Posol o kvapku lepších správ, v rámci ktorého si aj zapózovali v úlohách Štúra a Ostrolúckej. Okrem nich sa v nevšedných úlohách objavili aj ďalšie známe osobnosti.

Napriek hojnej celebritnej účasti, hlavnými hviezdami kalendára, ktorý predstavila Nadácia Kvapka nádeje v spolupráci so Slovenskou poštou, sú malí vyliečení onkologickí pacienti. "Osobnosti, ktoré sa objavia v kalendári sú v ňom obeťami detských žartíkov. Hlavnú úlohu teda hrajú práve deti,” prezradil správca nadácie Štefan Bernát.

Foto: Roman Reissmuller
Pri príležitosti budúcoročného 200. výročia narodenia Ľudovíta Štúra, októbrová fotografia patrí práve tejto veľkej osobnosti. "Oslovili sme Peťa a Adelu, ktorých nápad hneď nadchol a súhlasili. Veľmi sa tešíme, že nám pomohli kalendár aj pokrstiť a v rámci benefičnej dražby si svoju fotografiu aj kúpili, čím tak isto podporili aktivity nadácie,” doplnil pán Bernát, ktorý sa teší aj z celkového výťažku z dražby fotografií v hodnote 2 470 Eur aj finančného daru 4 000 Eur od partnerov nadácie. Nadácia Kvapka nádeje sa v súčasnosti venuje prístrojovému zariaďovaniu nových sterilných boxov, ktorých vybudovanie financovala.

Ďalšie osobnosti, ktoré sa objavili v kalendári sú Jarka Lajčáková-Hargašová, Miro Jaroš, Dominika Mirgová, Erika Judínyová, Štefan Skrúcaný, Sajfa, Richard Lintner, Peter Velits, Ady Hajdu, René Štúr, Sveťo Malachovský, Anna Amenová, Didiana a Ján Bakala. Fotky pochádzajú od Zuzany Gavulovej a graficky ich dotvoril Adrián Macho.

Nadácia KVAPKA NÁDEJE bola na Slovensku založená v júli 2010 s cieľom trvale a kontinuálne podporovať liečebné, školské, kultúrne a sociálne potreby chorých detí s dôrazom na deti postihnuté nádorovým ochorením. Vďaka štedrosti darcov a sponzorov sa jej za pomerne krátke obdobie existencie podarilo významne prispieť k vybudovaniu novej Transplantačnej jednotky kostnej drene na Klinike detskej hematológie a onkológie, rekonštrukcii Detskej kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny DFNsP v Bratislave a k ich prístrojovému vybaveniu.

Doteraz pomohla Nadácia Kvapka nádeje detskej onkológii sumou takmer 1 milión EUR.

Foto: Roman Reissmuller


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety