Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Ambróz

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Adela Ostrolúcka a Ľudovít Štúr pokrstili benefičný kalendár

Autor: WBN/PR, 30. októbra 2014 15:27
Foto: Roman Reissmuller
BRATISLAVA 30. októbra (WBN/PR) - Adela Banášová a jej partner Peter Modrovský sa objavili v spoločnosti v naozaj pútavom oblečení. Prezlečení za historické postavy pokrstili benefičný kalendár Posol o kvapku lepších správ, v rámci ktorého si aj zapózovali v úlohách Štúra a Ostrolúckej. Okrem nich sa v nevšedných úlohách objavili aj ďalšie známe osobnosti.

Napriek hojnej celebritnej účasti, hlavnými hviezdami kalendára, ktorý predstavila Nadácia Kvapka nádeje v spolupráci so Slovenskou poštou, sú malí vyliečení onkologickí pacienti. "Osobnosti, ktoré sa objavia v kalendári sú v ňom obeťami detských žartíkov. Hlavnú úlohu teda hrajú práve deti,” prezradil správca nadácie Štefan Bernát.

Foto: Roman Reissmuller
Pri príležitosti budúcoročného 200. výročia narodenia Ľudovíta Štúra, októbrová fotografia patrí práve tejto veľkej osobnosti. "Oslovili sme Peťa a Adelu, ktorých nápad hneď nadchol a súhlasili. Veľmi sa tešíme, že nám pomohli kalendár aj pokrstiť a v rámci benefičnej dražby si svoju fotografiu aj kúpili, čím tak isto podporili aktivity nadácie,” doplnil pán Bernát, ktorý sa teší aj z celkového výťažku z dražby fotografií v hodnote 2 470 Eur aj finančného daru 4 000 Eur od partnerov nadácie. Nadácia Kvapka nádeje sa v súčasnosti venuje prístrojovému zariaďovaniu nových sterilných boxov, ktorých vybudovanie financovala.

Ďalšie osobnosti, ktoré sa objavili v kalendári sú Jarka Lajčáková-Hargašová, Miro Jaroš, Dominika Mirgová, Erika Judínyová, Štefan Skrúcaný, Sajfa, Richard Lintner, Peter Velits, Ady Hajdu, René Štúr, Sveťo Malachovský, Anna Amenová, Didiana a Ján Bakala. Fotky pochádzajú od Zuzany Gavulovej a graficky ich dotvoril Adrián Macho.

Nadácia KVAPKA NÁDEJE bola na Slovensku založená v júli 2010 s cieľom trvale a kontinuálne podporovať liečebné, školské, kultúrne a sociálne potreby chorých detí s dôrazom na deti postihnuté nádorovým ochorením. Vďaka štedrosti darcov a sponzorov sa jej za pomerne krátke obdobie existencie podarilo významne prispieť k vybudovaniu novej Transplantačnej jednotky kostnej drene na Klinike detskej hematológie a onkológie, rekonštrukcii Detskej kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny DFNsP v Bratislave a k ich prístrojovému vybaveniu.

Doteraz pomohla Nadácia Kvapka nádeje detskej onkológii sumou takmer 1 milión EUR.

Foto: Roman Reissmuller


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety