Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Kristína

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Adela Ostrolúcka a Ľudovít Štúr pokrstili benefičný kalendár

Autor: WBN/PR, 30. októbra 2014 15:27
Foto: Roman Reissmuller
BRATISLAVA 30. októbra (WBN/PR) - Adela Banášová a jej partner Peter Modrovský sa objavili v spoločnosti v naozaj pútavom oblečení. Prezlečení za historické postavy pokrstili benefičný kalendár Posol o kvapku lepších správ, v rámci ktorého si aj zapózovali v úlohách Štúra a Ostrolúckej. Okrem nich sa v nevšedných úlohách objavili aj ďalšie známe osobnosti.

Napriek hojnej celebritnej účasti, hlavnými hviezdami kalendára, ktorý predstavila Nadácia Kvapka nádeje v spolupráci so Slovenskou poštou, sú malí vyliečení onkologickí pacienti. "Osobnosti, ktoré sa objavia v kalendári sú v ňom obeťami detských žartíkov. Hlavnú úlohu teda hrajú práve deti,” prezradil správca nadácie Štefan Bernát.

Foto: Roman Reissmuller
Pri príležitosti budúcoročného 200. výročia narodenia Ľudovíta Štúra, októbrová fotografia patrí práve tejto veľkej osobnosti. "Oslovili sme Peťa a Adelu, ktorých nápad hneď nadchol a súhlasili. Veľmi sa tešíme, že nám pomohli kalendár aj pokrstiť a v rámci benefičnej dražby si svoju fotografiu aj kúpili, čím tak isto podporili aktivity nadácie,” doplnil pán Bernát, ktorý sa teší aj z celkového výťažku z dražby fotografií v hodnote 2 470 Eur aj finančného daru 4 000 Eur od partnerov nadácie. Nadácia Kvapka nádeje sa v súčasnosti venuje prístrojovému zariaďovaniu nových sterilných boxov, ktorých vybudovanie financovala.

Ďalšie osobnosti, ktoré sa objavili v kalendári sú Jarka Lajčáková-Hargašová, Miro Jaroš, Dominika Mirgová, Erika Judínyová, Štefan Skrúcaný, Sajfa, Richard Lintner, Peter Velits, Ady Hajdu, René Štúr, Sveťo Malachovský, Anna Amenová, Didiana a Ján Bakala. Fotky pochádzajú od Zuzany Gavulovej a graficky ich dotvoril Adrián Macho.

Nadácia KVAPKA NÁDEJE bola na Slovensku založená v júli 2010 s cieľom trvale a kontinuálne podporovať liečebné, školské, kultúrne a sociálne potreby chorých detí s dôrazom na deti postihnuté nádorovým ochorením. Vďaka štedrosti darcov a sponzorov sa jej za pomerne krátke obdobie existencie podarilo významne prispieť k vybudovaniu novej Transplantačnej jednotky kostnej drene na Klinike detskej hematológie a onkológie, rekonštrukcii Detskej kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny DFNsP v Bratislave a k ich prístrojovému vybaveniu.

Doteraz pomohla Nadácia Kvapka nádeje detskej onkológii sumou takmer 1 milión EUR.

Foto: Roman Reissmuller


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety