Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Radúz

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Muž, ktorý chcel zastreliť Fica, nie je duševne chorý

Autor: SITA, 31. októbra 2014 12:55
fico Opitý Jozef D. volal na políciu, že zastrelí Roberta Fica (na snímke). Foto: archívne, SITA/AP
KOŠICE 31. októbra (WEBNOVINY) – Na košickom okresnom súde v piatok pokračovalo hlavné pojednávanie s obžalovaným Košičanom Jozefom D., ktorý na tiesňovú linku polície zavolal, že chce zastreliť Roberta Fica. Na pojednávaní v piatok vypovedal znalec z odboru psychiatrie, ktorý spolu s kolegom vypracoval posudok.

Odporúčame:

Súd odmietol obžalobu na exministra, v spise chýbajú stranyHneď po začatí pojednávania sa sudca zvýšeným hlasom pýtal obžalovaného, prečo zaslal podanie na súdnu radu a či sa mu vyhráža. Obžalovaný Jozef povedal, že súd vôbec nemal žalobu prijať, na čo ho sudca zahriakol, že o tom rozhoduje on a nie žalobca. Jozef doložil, že sa na súdnu radu obrátil, aby preverila postup súdu. Zaslal aj sťažnosť na svojho predchádzajúceho advokáta.


Muža chcú poslať na 'odvykačku'

Na piatkovom pojednávaní vypovedal aj znalec z odboru psychiatrie. Uviedol, že obžalovaný v čase spáchania skutku netrpel žiadnou duševnou chorobou. "Schopnosť ovládať svoje konanie bola znížená len pod vplyvom alkoholu," povedal znalec. Doložil, že obžalovaný netrpí duševnou chorobou a súdu navrhol, aby mu uložil ambulantné protialkoholické liečenie.

Ďalšia znalkyňa posudzovala závislosť obžalovaného na alkohole. Uviedla, že obžalovaný trpí druhým až tretím štádiom alkoholizmu a aj ona navrhla protialkoholické liečenie ambulantnou formou. Prokurátor nesúhlasil iba s prečítaním posudku znalca z odboru psychológia a požiadal súd, aby vypočul aj tohto znalca. Súd jeho žiadosti vyhovel a pojednávanie odročil na november.


Jozef D. volal opitý na políciu

Jozef D. čelí obžalobe za prečin útoku na verejného činiteľa. Dopustil sa ho podľa obžaloby v marci pred druhým kolom prezidentských volieb, keď opitý zavolal na políciu, že zastrelí kandidáta na prezidenta Roberta Fica. Obžalovaného, ktorý sa na počítači hral online hru, rozčúlilo, že sa mu na monitore objavovala reklama kandidáta Fica.

Jozef pripustil, že mal vtedy dosť vypité. Na súde tvrdil, že nie je vinný, pretože Fico bol v tom čase kandidátom na prezidenta a nie verejným činiteľom – predsedom vlády. Jozef na výrok súdu čaká vo väzbe, pretože porušil podmienky podmienečného prepustenia z výkonu restu za iný trestný čin.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy