Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Dalibor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Voda pre stromy dosiahla métu štvrť milióna stromčekov

Autor: WBN/PR, 4. novembra 2014 09:44
Foto: Lidl Slovenská republika, v.o.s.
BRATISLAVA 4. novembra (WBN/PR) - Kampaň spoločnosti Lidl a Lesov Slovenskej republiky "Voda pre stromy" sa aj naďalej teší veľkej podpore zákazníkov obchodného reťazca. Od júla 2012 sa podarilo vyčleniť prostriedky na výsadbu 250 000 stromčekov v Tatrách.

V novembri 2004 sa Tatrami prehnala ničivá víchrica, ktorá zasiahla tisícky hektárov lesa. Následná kalamita podkôrneho hmyzu ešte znásobila už aj tak rozsiahle škody. Slovenským horám je nutné pomáhať aj po desiatich rokoch od tejto prírodnej katastrofy. Spoločnosť Lidl sa preto rozhodla konať a prostredníctvom kampane "Voda pre stromy" prispieva k zalesňovaniu tatranských lesov.

Z každej predanej 1,5 l fľaše minerálnej vody Saguaro venuje Lidl 1 cent na výsadbu mladých stromčekov v Nízkych Tatrách. Vďaka podpore zákazníkov dokázal obchodný reťazec do konca októbra vyčleniť finančné prostriedky na výsadbu 250 000 stromčekov. V prepočte na zalesnenú plochu ide o približne 120 hektárov, čo predstavuje rozlohu takmer 170 futbalových ihrísk.

"Naši zákazníci vnímajú potrebu pomáhať tatranským lesom rovnako intenzívne ako my. Bilanciu nášho spoločného úsilia môžeme sledovať na virtuálnom počítadle, ktoré sa nachádza na internetovej stránke www.lidl.sk," povedal hovorca Lidla Tomáš Bezák a dodal "Sme radi, že v spolupráci s Lesmi Slovenskej republiky sa nám darí pomáhať tam, kde je to najviac potrebné."

Lidl začal tatranským lesom pomáhať už v roku 2012 darom 25 000 sadeničiek. Do revitalizácie kalamitného územia sa priamo v teréne zapojili aj naši zamestnanci a vznikol Lidl les. V obnove zelených pľúc našej krajiny sme následne pokračovali projektom "Voda pre stromy" a v jeho premiérovom ročníku sa s podporou našich zákazníkov podarilo vyčleniť prostriedky na výsadbu ďalších 75 000 stromčekov. O rok neskôr pribudlo v Tatrách vďaka "Vode pre stromy" ďalších 100 000 stromčekov. 6. mája 2014 sa uskutočnila v poradí už tretia výsadba v Lidl lese.

Zúčastnilo sa na nej viac ako 60 zamestnancov našej spoločnosti, ktorí za jeden deň vysadili 6000 mladých stromčekov. O osemsto sadeničiek sa im tak podarilo prekonať vlastný Slovenský rekord v kategórii "Najviac vysadených stromčekov za jeden deň".

Aktuálne informácie o projekte je možné nájsť na internetovej stránke www.lidl.sk či na oficiálnom facebookovom profile spoločnosti Lidl www.facebook.com/lidlslovensko.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety