Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Podvody s prácou v zahraničí sa kopia, ľudí varuje i letisko

Autor: SITA, 5. novembra 2014 06:21
nezamestnanosť Foto: ilustračné, Shutterstock
BRATISLAVA 5. novembra (WEBNOVINY) – Bez peňazí, práce aj ubytovania zostali v posledných mesiacoch viacerí Slováci, ktorí vycestovali za prácou do Veľkej Británie. Polícia od minulého týždňa na letiskách v Bratislave, Košiciach a Poprade upozorňuje na možné riziká, spojené s ponukou práce v zahraničí.

Spozornieť by mali najmä záujemcovia o prácu vo Veľkej Británii. Viacerí, ktorí zareagovali na pracovnú ponuku, vycestovali do zahraničia, odovzdali peniaze podvodníkom, s ktorými sa viac nestretli. Policajný pridelenec vo Veľkej Británii upozornil na množiace sa podvodné ponuky práce predovšetkým v Birminghame a Londýne. Slováci na ne zareagovali na rôznych internetových portáloch. Vycestovali do týchto miest, kde sa skontaktovali so sprostredkovateľmi.

Tí ich odprevadili do hotela, kde sa záujemcovia o prácu ubytovali. Sprostredkovateľom, pod zámienkou, že ide o platbu za ubytovanie na celý mesiac, odovzdali 400 až 760 libier. V niektorých prípadoch prišli aj o doklady, ktoré si od nich podvodní sprostredkovatelia vypýtali s tým, že ich potrebujú pre registráciu na úradoch. Hneď druhý deň ráno podvedení Slováci zistili, že ubytovanie nie je zaplatené. S údajnými sprostredkovateľmi sa im viac nepodarilo spojiť.

Polícia odporúča záujemcom o prácu v zahraničí reagovať na ponuky len od renomovaných a overených subjektov a aby nikomu cudziemu, vydávajúcemu sa za sprostredkovateľa práce, neodovzdávali vopred žiadne peniaze, osobné doklady ani nič hodnotné. "Ak sa napriek tomu stanete obeťou podvodu, odporúčame neváhať a ihneď kontaktovať miestnu políciu," uviedol hovorca polície Michal Slivka.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety