Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Vladislav

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Podvody s prácou v zahraničí sa kopia, ľudí varuje i letisko

Autor: SITA, 5. novembra 2014 06:21
nezamestnanosť Foto: ilustračné, Shutterstock
BRATISLAVA 5. novembra (WEBNOVINY) – Bez peňazí, práce aj ubytovania zostali v posledných mesiacoch viacerí Slováci, ktorí vycestovali za prácou do Veľkej Británie. Polícia od minulého týždňa na letiskách v Bratislave, Košiciach a Poprade upozorňuje na možné riziká, spojené s ponukou práce v zahraničí.

Spozornieť by mali najmä záujemcovia o prácu vo Veľkej Británii. Viacerí, ktorí zareagovali na pracovnú ponuku, vycestovali do zahraničia, odovzdali peniaze podvodníkom, s ktorými sa viac nestretli. Policajný pridelenec vo Veľkej Británii upozornil na množiace sa podvodné ponuky práce predovšetkým v Birminghame a Londýne. Slováci na ne zareagovali na rôznych internetových portáloch. Vycestovali do týchto miest, kde sa skontaktovali so sprostredkovateľmi.

Tí ich odprevadili do hotela, kde sa záujemcovia o prácu ubytovali. Sprostredkovateľom, pod zámienkou, že ide o platbu za ubytovanie na celý mesiac, odovzdali 400 až 760 libier. V niektorých prípadoch prišli aj o doklady, ktoré si od nich podvodní sprostredkovatelia vypýtali s tým, že ich potrebujú pre registráciu na úradoch. Hneď druhý deň ráno podvedení Slováci zistili, že ubytovanie nie je zaplatené. S údajnými sprostredkovateľmi sa im viac nepodarilo spojiť.

Polícia odporúča záujemcom o prácu v zahraničí reagovať na ponuky len od renomovaných a overených subjektov a aby nikomu cudziemu, vydávajúcemu sa za sprostredkovateľa práce, neodovzdávali vopred žiadne peniaze, osobné doklady ani nič hodnotné. "Ak sa napriek tomu stanete obeťou podvodu, odporúčame neváhať a ihneď kontaktovať miestnu políciu," uviedol hovorca polície Michal Slivka.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Učitelia prešli zo štrajkovej pohotovosti do stupňovaného štrajku. Myslíte si, že oprávnene?
Áno, za svoju prácu by mali byť určite lepšie ohodnotení a aj do školstva by malo ísť viac peňazí
Štrajk nepodporujem, za ich prácu a veľa voľných dní si vyššie platy nezaslúžia
Nezaujíma ma to, mám dosť svojich starostí
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy