Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Lívia

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Policajt, ktorý tvrdo zakročil voči vodičke, ostáva vo väzbe

Autor: SITA, 4. novembra 2014 14:53
vazenie, ilava Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková
BRATISLAVA 4. novembra (WEBNOVINY) - Bratislavský policajt Ľuboš T., stíhaný za zákrok voči dvom ženám, zostáva vo väzbe. Rozhodol o tom Krajský súd v Bratislave, ktorý na utorkovom neverejnom zasadnutí sťažnosť obvineného policajta proti vzatiu do väzby zamietol ako nedôvodnú. "Podľa odvolacieho súdu dôvody tzv. kolúznej väzby boli súdom prvého stupňa správne ustálené," uviedol hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Senát krajského súdu sa stotožnil aj s výrokom okresného súdu, že väzbu nie je možné nahradiť dohľadom mediačného a probačného úradníka. Vyšetrovateľ inšpekcie ministerstva vnútra obvinil Ľuboša T. z trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa a obmedzovanie osobnej slobody. Uplynulý víkend ho okresný súd vzal do väzby. Hrozí mu väzenie na tri až osem rokov.

Odporúčame:

Policajt, ktorý ostro zakročil voči vodičke, je mimo služby

Galko zvolal výbor k zásahu policajta, škandály sa množiaČasť zákroku policajnej hliadky voči ženám pri cestnej kontrole zachytáva video, ktoré sa dostalo na verejnosť. Policajt, ktorý v tom čase slúžil na útvare Pohotovostnej motorizovanej jednotky, použil podľa inšpekcie donucovacie prostriedky a predviedol ženy, aj keď na to neboli splnené zákonné podmienky.

Inšpekcia skonštatovala, že policajt zastavil auto, v ktorom sedela vodička so svojou dcérou a vypýtal si od nich doklady totožnosti a doklady potrebné na vedenie auta, ktoré mu predložili. Ďalej chcel vidieť povinnú výbavu auta, a tak sa s vodičkou presunuli ku kufru.

Na vodičku kričal, vulgárne sa vyjadroval a bezdôvodne vyhrocoval komunikáciu, pričom narušil aj jej osobnú zónu. Podľa vyšetrovateľa k žene bezdôvodne pristúpil a kričiac na ňu sa priblížil tesne k jej tvári, na čo medzi nimi nastal drobný kontakt, keď ho ona reflexívne odtlačila zo svojej bezprostrednej blízkosti. Obvinený túto situáciu využil na neodôvodnené použitie hmatov a chvatov voči žene. Potom dal pokyn kolegovi, aby jej nasadil putá, tie nasadili aj dcére a pod zámienkou zistenia totožnosti obe predviedli na obvodné oddelenie.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety