Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Barbara, Barbora

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Policajt, ktorý tvrdo zakročil voči vodičke, ostáva vo väzbe

Autor: SITA, 4. novembra 2014 14:53
vazenie, ilava Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková
BRATISLAVA 4. novembra (WEBNOVINY) - Bratislavský policajt Ľuboš T., stíhaný za zákrok voči dvom ženám, zostáva vo väzbe. Rozhodol o tom Krajský súd v Bratislave, ktorý na utorkovom neverejnom zasadnutí sťažnosť obvineného policajta proti vzatiu do väzby zamietol ako nedôvodnú. "Podľa odvolacieho súdu dôvody tzv. kolúznej väzby boli súdom prvého stupňa správne ustálené," uviedol hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Senát krajského súdu sa stotožnil aj s výrokom okresného súdu, že väzbu nie je možné nahradiť dohľadom mediačného a probačného úradníka. Vyšetrovateľ inšpekcie ministerstva vnútra obvinil Ľuboša T. z trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa a obmedzovanie osobnej slobody. Uplynulý víkend ho okresný súd vzal do väzby. Hrozí mu väzenie na tri až osem rokov.

Odporúčame:

Policajt, ktorý ostro zakročil voči vodičke, je mimo služby

Galko zvolal výbor k zásahu policajta, škandály sa množiaČasť zákroku policajnej hliadky voči ženám pri cestnej kontrole zachytáva video, ktoré sa dostalo na verejnosť. Policajt, ktorý v tom čase slúžil na útvare Pohotovostnej motorizovanej jednotky, použil podľa inšpekcie donucovacie prostriedky a predviedol ženy, aj keď na to neboli splnené zákonné podmienky.

Inšpekcia skonštatovala, že policajt zastavil auto, v ktorom sedela vodička so svojou dcérou a vypýtal si od nich doklady totožnosti a doklady potrebné na vedenie auta, ktoré mu predložili. Ďalej chcel vidieť povinnú výbavu auta, a tak sa s vodičkou presunuli ku kufru.

Na vodičku kričal, vulgárne sa vyjadroval a bezdôvodne vyhrocoval komunikáciu, pričom narušil aj jej osobnú zónu. Podľa vyšetrovateľa k žene bezdôvodne pristúpil a kričiac na ňu sa priblížil tesne k jej tvári, na čo medzi nimi nastal drobný kontakt, keď ho ona reflexívne odtlačila zo svojej bezprostrednej blízkosti. Obvinený túto situáciu využil na neodôvodnené použitie hmatov a chvatov voči žene. Potom dal pokyn kolegovi, aby jej nasadil putá, tie nasadili aj dcére a pod zámienkou zistenia totožnosti obe predviedli na obvodné oddelenie.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy