Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Matej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Paška nepriznal všetky svoje príjmy, Lipšic ho chce odvolať

Autor: SITA, 7. novembra 2014 17:59
pavol paska Predseda parlamentu Pavol Paška. Foto: archívne-SITA/Nina Bednáriková
BRATISLAVA 7. novembra (WEBNOVINY) – Predseda parlamentu Pavol Paška podľa nezaradeného poslanca Daniela Lipšica nepriznal príjmy z prevodu obchodných podielov spoločností, ktoré predal v roku 2008.

Paška podľa Lipšica rovnako v majetkovom priznaní nepriznal príjmy, ktoré mal zo zisku spoločnosti KOMED s.r.o., v ktorej je jediným spoločníkom. KOMED podľa Lipšica v roku 2011 dosiahla čistý zisk 100 000 eur a v roku 2013 20 000 eur.


Paška príjmy zo súkromného podnikania nezverejňuje

Lipšic dnes pred novinármi upozornil, že Paška v majetkových priznaniach za roky 2008 až 2013 vykazoval príjem z iných činností nula eur s výnimkou roku 2010, keď priznal 500 eur za prednáškovú činnosť.

"Ústavný zákon o konflikte záujmov jednoznačne hovorí o tom, že verejný funkcionár musí v majetkovom priznaní uviesť všetky svoje príjmy, aj príjmy z iných činností. Pán Paška porušuje zákon a svoje príjmy zo súkromného podnikania nezverejňuje," povedal Lipšic.


Lipšic ho chce odvolať

Predseda hnutia NOVA podá podnet na výbor pre nezlučiteľnosť funkcií, ktorý skúma majetkové priznania, aby sa Paškovým konaním zaoberal. Lipšic považuje nezverejňovanie všetkých príjmov predsedom parlamentu za ďalší dôvod na jeho odvolanie. Verí, že na budúci týždeň už budú mať vyzbieraných 30 podpisov potrebných na zvolanie mimoriadnej schôdze k Paškovmu odvolávaniu.

"Niet čo dodať, fakty sú na stole. Pán Paška zakrýva svoje skutočné príjmy tým, že ich nepriznáva," konštatoval líder OĽaNO Igor Matovič.

Poslanec za SaS Ľubomír Galko upozornil, že 25 rokov po revolúcii sa Slovensko dostalo do stavu, keď "sú tu ľudia, ktorí sú schopní okrádať chorých ľudí, sú schopní parazitovať na tom najcennejšom, čo ľudia majú, na ich zdraví".

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety