Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Roman, Romana

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Medical Group a Penta sídlia spoločne v Belize, tvrdí Lipšic

Autor: SITA, 10. novembra 2014 11:58, aktualizované: 10. novembra 2014 19:15
Firma z tendru predraženého CT Medical Group SK podľa Daniela Lipšica sídli v rámci Slovenska na totožnej adrese ako firmy podnikateľa Juraja Širokého.
lipsic Nezaradený poslanec NR SR Daniel Lipšic na TB na tému Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 10. novembra (WEBNOVINY) - Tvrdenie investičnej skupiny Penta, že nemá žiadne podnikateľské aktivity na Belize, sa dá podľa hnutia NOVA vyvrátiť pohľadom do Obchodného registra. Tvrdí, že na tej istej adrese Mapp street 1 v Belize City sídlia ako schránkoví vlastníci spoločnosti Medical Group SK a Penta Enterprises Ltd., tak aj spoločnosť, ktorej stopy vedú k predstaviteľom Penty.

"Ide o WALSALL HOLDINGS LTD., ktorá bola do januára tohto roku spoločníkom slovenskej firmy K-ONE s.r.o. Konateľom K-ONE s.r.o. je od apríla 2014 Marián Krajňák, rodinný príslušník spolumajiteľa Penty Jaroslava Haščáka," uvádza NOVA. Hnutie podotýka, že K-ONE s.r.o. sídlila od júna 2012 do apríla 2013 v Digitalparku v Bratislave. Poukazuje aj na to, že Krajňák pôsobil vo viacerých spoločnostiach vlastnených Pentou.

Predseda hnutia NOVA Daniel Lipšic v pondelok doobeda spájal s investičnou skupinou firmu Penta Enterprises Ltd. "Len nie úplne racionálne uvažujúci človek si môže myslieť, že v malej chalúpke na rovnakej adrese v Belize sídlia dve slovenské firmy, ktoré majú reálne slovenských vlastníkov, reálne slovenské pozadie a reálne rovnaké záujmy v zdravotníctve, keď berieme do úvahy, čo bolo povedané pre niekoľkými rokmi, že Haščák (majiteľ Penty, pozn. red.) môže s Paškom dlhodobo počítať," uviedol Lipšic.

Obrazom: Mimoriadna schôdza k odvolávaniu Roberta FicaLipšic sa zmienil aj o Gorile

Podľa neho je toto potvrdením spisu Gorila a toho, že Smer a investičná skupina podnikajú v zdravotníctve spoločne. Tvrdí, že takto uteká v zdravotníctve miliarda eur, ak by to tak nebolo, Slovensko by malo moderné nemocnice, lekári by nemuseli utekať a zdravotné sestry by mali slušné platy. "Vďaka chamtivosti a nenažranosti týchto skupín, politikov a oligarchov je stav slovenského zdravotníctva taký aký je, a doplácajú na to všetci," povedal Lipšic.

Odporúčame:

Smer po Ficovi nedovolil odvolávať Pašku, zablokoval schôdzu

Opozícia premiéra Fica neodvolala, schôdza tromfla rekordy

KDH vytiahlo ďalší prípad tunelovania, konkuruje nákupu CT

Opozícia chce po premiérovi Ficovi odvolávať aj Pavla Pašku

Opozícia predvádza divadlo, Fico tvrdí, že to ešte nezažil

Fico musí podľa Matoviča padnúť, opozícia ho chce odvolať

Pred parlamentom protestovali občania proti vláde Roberta FicaPodľa predsedu OĽaNO Igora Matoviča je pravdepodobnosť jednej k dvesto miliardám, že na tej istej adrese sídlia dve firmy s rovnakým predmetom podnikania. "Činnosť strany Smer na Slovensku má všetky znaky založenia, zosnovania zločineckej skupiny, ktorej cieľom je vyberať dane od miliónov ľudí a prerozdeľovať ich späť k pár vyvoleným svojim ľuďom," povedal Matovič.


Medical Group Lipšic 'spája' aj so Širokým

Lipšic zároveň podotkol, že Medical Group SK na Slovensku sídli na totožnej adrese ako firmy podnikateľa Juraja Širokého. Ďalšiu mimoriadnu schôdzu na odvolanie predsedu parlamentu preto považuje za relevantnú.

Investičná skupina Penta zásadne odmieta akékoľvek majetkové či iné prepojenie na spoločnosť Penta Enterprises Ltd so sídlom na Belize. "Investičná skupina Penta nevyužíva pre svoje podnikateľské aktivity jurisdikciu Belize a nemá v tejto jurisdikcii žiadne spoločnosti," uvádza sa v stanovisku Penty. Penta rovnako zásadne odmieta akékoľvek spájanie svojej značky s aktuálnou medializáciou aktivít spoločnosti Medical Group.

"Ak by si poslanec Lipšic predtým, ako vystúpil na dnešnej (pondelkovej, pozn. red.) tlačovej konferencii, zadal do vyhľadávača slovo Penta, zistil by, že firiem pod touto značkou sú desiatky, až stovky, pričom pôsobia aj na Slovensku," upozorňuje investičná skupina. Ako ďalej uvádza, s aktivitami Penta Investments - investičnej skupiny Penta však nemajú nič spoločné.


Penta podá trestné oznámenie

Zástupcovia Penty podajú na poslanca Daniela Lipšica pre jeho pondelkovú aktivitu trestné oznámenie. "Zároveň, s cieľom zdôrazniť absurditu dnešnej (pondelkovej, pozn. red.) konštrukcie poslanca Lipšica, založí v najbližších týždňoch Penta v jurisdikcii Belize, na Mapp Street, Belice City, dve firmy a to pod názvom - Nova Enterprises Ltd a Lipšic Enterprises Ltd," uviedla skupina Penta. O založení týchto subjektov a o prepojení ich aktivít na spoločnosť Medical Group bude Penta následne informovať.

Podľa predsedu parlamentu Pavla Pašku Lipšicova tlačová konferencia nepriniesla nič nové a bola len varením z vody. "Skutočnosť, ktorú uviedol pán Lipšic, absolútne nemení nič na fakte, že som ukončil svoje podnikanie u predchodcu Medical Group už pred 13 rokmi, teda takmer rok predtým, ako som sa vôbec stal po prvý raz poslancom NR SR," uviedol Paška. Zopakoval, že v daňových rajoch nemá žiadne aktivity. Ako tvrdí, kauza Gorila je kauzou druhej Dzurindovej vlády, ktorej súčasťou bol aj Lipšic.

Pre tender sa funkcie ministerky vzdala Zuzana Zvolenská. V Medical Group SK v minulosti pôsobil predseda parlamentu Pavol Paška. Kauza má dohru aj na pôde národnej rady, od soboty do pondelku večer prebiehala mimoriadna schôdza parlamentu o vyslovení nedôvery premiérovi Robertovi Ficovi. Opozícii sa však Fica odvolať nepodarilo.

VIAC SA DOČÍTATE TU.

Kauza nákupu CT prístroja v piešťanskej nemocnici:

Smer bude chcieť zamiesť kauzu CT pod koberec, tvrdí Bugár

Prípad piešťanského CT bol len zámienkou, myslí si odborník

Fico radí Paškovi zažalovať opozíciu, Raši ministrom nebude

Čižnár chce preskúmanie kauzy, pre ktorú odvolali Zvolenskú

Opozícia, chce preveriť tendre firmy, v ktorej pôsobil Paška

Analytik: Zmajkovičová a Zvolenská to nemohli spískať samé

Zvolenská ako ministerka končí, odstupuje aj Zmajkovičová

Zdravotníctvo bude v rukách lekára, pôsobil vo firme Penty

Odstúpenie Zvolenskej je treťou zmenou vo Ficovej vláde

Nákup CT je podľa opozície Paškov biznis, chcú aj jeho hlavu

Kauza pri nákupe CT je ľudskou chybou, myslí si Čislák

Generálna prokuratúra prijala trestné oznámenia v kauze CT

Riaditeľka piešťanskej nemocnice neodstúpi pre kauzu CTPridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety