Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Viktor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

V kauze utýranej Lucky padol trest pre sociálnu pracovníčku

Autor: SITA, 10. novembra 2014 15:23
Lucia Luknárová Pohreb utýranej Lucie Luknárovej na cintoríne v Ružinove. Foto: archívne, SITA/Gabriel Kuchta
BRATISLAVA 10. novembra (WEBNOVINY) - V kauze nebohej Lucie Luknárovej, ktorú utýrali a potom mŕtvu tri roky schovávali v bratislavskom byte, padol ďalší trest.

Sociálna pracovníčka dostala trestným rozkazom dva roky podmienečne. "Okresný súd Bratislava II trestným rozkazom zo dňa 27. októbra 2014 uznal obvinenú M. H. za vinnú zo spáchania nedbanlivostného prečinu marenia úlohy verejným činiteľom a uložil jej trest odňatia slobody na dva roky s podmienečným odkladom na skúšobnú lehotu päť rokov," uviedol hovorca Krajského súdu Bratislava Pavol Adamčiak. Na verdikt upozornil portál denníka Nový Čas Čas.sk.

Odporúčame:

Otčim a matka utýranej Lucky († 5) sa cítia nevinní

Utýraná Lucka už zažíva nebo, povedal Róbert BezákSúd uložil žene aj zákaz pracovať v pozícii verejného činiteľa

Sociálnu pracovníčku obvinila polícia vo februári. Prokuratúra ju podľa portálu Čas.sk viní za to, že do bytu problémovej rodiny síce prišla, ale dostala sa len po vchodové dvere a nezabránila tak tragédii. S

úd uložil žene aj zákaz pracovať v pozícii verejného činiteľa na päť rokov. Trestný rozkaz ešte nie je právoplatný. "Obvinenej plynie zákonná lehota na prípadné podanie odporu voči trestnému rozkazu," upozornil Adamčiak. Odpor môže podať do ôsmich dní od jeho doručenia. Ak tak urobí, bude sa v prípade konať súdne pojednávanie.

Obrazom: Utýranú Lucku († 5) pochovali na ružinovskom cintoríneDvojicu uznal súd vinnú z týrania dievčatka

Otčimovi a matke dievčatka vymeral Okresný súd Bratislava I 16. októbra zatiaľ neprávoplatné tresty väzenia. Juraja H. odsúdil na 17 rokov, jeho manželku a matku dievčaťa Alexandru H. na 14 rokov. Dvojicu uznal súd vinnú z týrania dievčatka. Juraj H. dostal navyše 18 mesiacov za neoprávnené užívanie bytu. Prokuratúra žiadala odsúdiť dvojicu za vraždu a udeliť trest aspoň 20 rokov. Podľa súdu to však nebolo možné, keďže sa nepodarilo preukázať úmysel dievča usmrtiť.

Lucia Luknárová by mala v súčasnosti desať rokov. Jej smrť polícia najprv posudzovala ako týranie, vlani na jeseň však stíhanie prekvalifikovali na obzvlášť závažný zločin vraždy. Minulý rok v lete sa Juraj H. priznal, že má na svedomí smrť malej Lucie. S bratislavskou prokuratúrou tak mohol uzavrieť dohodu o vine a treste, čím by sa mu trest znížil. Dohodu však po zásahu generálnej prokuratúry zrušili a pár navrhli obžalovať z vraždy. Matka utýranej Lucky Alexandra H. už jeden trest dostala - za neoprávnené poberanie prídavkov na mŕtvu Luciu jej udelili sedemmesačný trest, ktorý si už odsedela vo väzbe.

Luciu pochoval na ružinovskom cintoríne v Bratislave vlani 4. apríla bývalý trnavský arcibiskup Róbert Bezák. Päťročnú Luciu podľa vyšetrovateľov na smrť ubil jej otčim v jednom z bytov v bratislavskom Ružinove. Prípad sa dostal na verejnosť v septembri 2012.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety