Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Dalibor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Šafárikovo námestie rozkopali, funguje v provizóriu

Autor: SITA, 14. novembra 2014 07:04
Pre rozsiahlu rekonštrukciu Starého mosta sa nepracuje len na petržalskej a staromestskej strane Dunaja, ale aj na Štúrovej ulici v bratislavskom Starom Meste, kde je od začiatku roka úplne vylúčená doprava.
Šafárikovo námestie je rozkopané, funguje v obmedzenom režime Pohľad na Šafárikovo námestie počas rekonštrukčných prác. Bratislava, 5. november 2014. Foto: SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 14. novembra (WEBNOVINY) – Prestavbu Starého mosta v Bratislave spolu s prvou časťou električkovej trate do Petržalky chcú ukončiť o dva mesiace neskôr, ako sa pôvodne plánovalo. Pôvodne hlavné mesto plánovalo ukončiť práce už koncom augusta 2015.

Okrem Starého mosta, petržalskej a staromestskej strany Dunaja sa pracuje aj na Štúrovej ulici v Starom Meste, kde je už od začiatku roka úplne vylúčená doprava. Plánovaná je tu ešte napríklad prekládka vodovodného potrubia či budovanie kolektora na Šafárikovom námestí. Agentúra SITA ponúka zábery s rozkopaného Šafárikovho námestia, ktoré aktuálne funguje v obmedzenom režime.

Obrazom: Šafárikovo námestie rozkopali, funguje v provizóriu


Podľa primátora už koncom tohto roka by mohli s obmedzeniami využívať Štúrovu ulicu aspoň chodci, do tohto termínu tu plánujú totiž vybudovať chodníky. Celá Štúrova ulica by mala byť pritom hotová na jar budúceho roka.

Ani vtedy sa však dopravné obmedzenia v centre mesta neskončia. Počas budúceho leta sa zhotoviteľ pustí ešte do prestavby koľajníc na Jesenského ulici. Cez letné prázdniny tu bude preto vylúčená električková doprava, električky do Karlovej Vsi a Dúbravky budú v tom čase jazdiť cez tunel. "Treba to vybudovať, aby sa dali napojiť koľajnice smerom z Jesenského na Štúrovu ulicu a na Starý most," povedal v októbri primátor Bratislavy Milan Ftáčnik.

Šafárikovo námestie je rozkopané, funguje v obmedzenom režime Foto: SITA/Ján Slovák


Šafárikovo námestie je rozkopané, funguje v obmedzenom režime Foto: SITA/Ján Slovák


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety