Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Oto

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Prezident Kiska posypal vianočnú známku ihličím

Autor: SITA, 13. novembra 2014 14:29
Kiska posypal vianočnú známku ihličím, deťom želá pohodu Generálny riaditeľ Slovenskej pošty Tomáš Drucker (vľavo), moderátorka podujatia Adela Banášová (druhá zľava), autorka vianočnej známky Anastázia Lakatosová (tretia zľava) a prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska (vpravo) počas krstu vianočnej známky v kostole Narodenia Panny Márie v Rajeckej Lesnej. Foto: SITA/Milo Fabian
RAJECKÁ LESNÁ 13. novembra (WEBNOVINY) – Slovenská pošta vo štvrtok v Rajeckej Lesnej odštartovala 16. ročník Vianočnej pošty, Ježiškovi môžu deti písať a kresliť tradične na adresu 999 99 Ježiško. Tohtoročnú špeciálnu poštovú známku s detskou kresbou snehuliaka a príchuťou vianočnej štóly posypal ihličím prezident Andrej Kiska. Deťom zaželal pod stromček najmä pohodu a rodinné šťastie.

Pri spomienkach na svoje detstvo povedal, že vtedy si ešte neželal byť prezidentom. "Určite nie. Ako deti máme všetci rovnaké priania - autá, autodráhy, vláčiky. Hlavne vtedy, keď sa blížia vianočné sviatky, ja si strašne želám, aby tá nálada, ktorá vtedy medzi ľuďmi je, také to dobro, porozumenie, aby ostalo v tých ľuďoch čím dlhšie, ideálne celý rok," povedal Kiska.

Obrazom: Kiska posypal vianočnú známku ihličím, deťom želá pohoduPrvý list prišiel až z Taiwanu

Prvý tohtoročný list prišiel na adresu 999 99 Ježiško už v auguste a až z Taiwanu. Slovenské deti poslali Ježiškovi prvý list v polovici októbra so želaním, aby im poslal zajaca a tank. "Každý rok príde zhruba 80-tisíc listov od detí z viac ako 40 krajín sveta. Tento rok prišiel prvý list už začiatkom augusta z Taiwanu, minulý rok prišlo odtiaľ až tisíc takýchto listov. Tie čísla sa každoročne zvyšujú aj preto, že už ide o 16. ročník a naša Vianočná pošta sa stále viac dostáva do povedomia, ale aj preto, že odpovede sú aj v anglickom jazyku. Deti si pravidelne prajú hračky, elektroniku a v poslednom čase aj domáce zvieratá," povedal generálny riaditeľ Slovenskej pošty Tomáš Drucker.

Kiska posypal vianočnú známku ihličím, deťom želá pohodu Vianočná známka s detskou kresbou snehuliaka a príchuťou vianočnej štóly. Foto: SITA/Milo FabianJežiško si preberá listy v Rajeckej Lesnej

Na písanie želaní môžu deti, ale aj dospelí využiť bezplatné pohľadnice s predtlačenou adresou 999 99 Ježiško, ktoré sú k dispozícii na ktorejkoľvek pošte. Bratislavčania môžu svoje priania od 15. novembra vhadzovať aj do špeciálnej poštovej schránky v nákupnom centre Eurovea. V dedine Rajecká Lesná neďaleko Žiliny si Ježiško preberá listy zo svojej poštovej schránky počas celého roka a na všetky odpovedá pred Vianocami.

Už tretí rok bude Ježiško odpovedať do zahraničia aj v anglickom jazyku a na listy nevidiacim a slabozrakým deťom v Braillovom písme. Za 15 rokov dostal Ježiško vyše 1,3 milióna listov z celého sveta. Vlani prišlo zo zahraničia rekordných 1 728 listov, a to najmä z Taiwanu, Hong Kongu, Česka, Nemecka, Rakúska či Bieloruska. V Braillovom písme odpísal vlani Ježiško 123 deťom.

Kiska posypal vianočnú známku ihličím, deťom želá pohodu Interiér pošty v Rajeckej Lesnej. Foto: SITA/Milo Fabian


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy