Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Matej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Prezident Kiska posypal vianočnú známku ihličím

Autor: SITA, 13. novembra 2014 14:29
Kiska posypal vianočnú známku ihličím, deťom želá pohodu Generálny riaditeľ Slovenskej pošty Tomáš Drucker (vľavo), moderátorka podujatia Adela Banášová (druhá zľava), autorka vianočnej známky Anastázia Lakatosová (tretia zľava) a prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska (vpravo) počas krstu vianočnej známky v kostole Narodenia Panny Márie v Rajeckej Lesnej. Foto: SITA/Milo Fabian
RAJECKÁ LESNÁ 13. novembra (WEBNOVINY) – Slovenská pošta vo štvrtok v Rajeckej Lesnej odštartovala 16. ročník Vianočnej pošty, Ježiškovi môžu deti písať a kresliť tradične na adresu 999 99 Ježiško. Tohtoročnú špeciálnu poštovú známku s detskou kresbou snehuliaka a príchuťou vianočnej štóly posypal ihličím prezident Andrej Kiska. Deťom zaželal pod stromček najmä pohodu a rodinné šťastie.

Pri spomienkach na svoje detstvo povedal, že vtedy si ešte neželal byť prezidentom. "Určite nie. Ako deti máme všetci rovnaké priania - autá, autodráhy, vláčiky. Hlavne vtedy, keď sa blížia vianočné sviatky, ja si strašne želám, aby tá nálada, ktorá vtedy medzi ľuďmi je, také to dobro, porozumenie, aby ostalo v tých ľuďoch čím dlhšie, ideálne celý rok," povedal Kiska.

Obrazom: Kiska posypal vianočnú známku ihličím, deťom želá pohoduPrvý list prišiel až z Taiwanu

Prvý tohtoročný list prišiel na adresu 999 99 Ježiško už v auguste a až z Taiwanu. Slovenské deti poslali Ježiškovi prvý list v polovici októbra so želaním, aby im poslal zajaca a tank. "Každý rok príde zhruba 80-tisíc listov od detí z viac ako 40 krajín sveta. Tento rok prišiel prvý list už začiatkom augusta z Taiwanu, minulý rok prišlo odtiaľ až tisíc takýchto listov. Tie čísla sa každoročne zvyšujú aj preto, že už ide o 16. ročník a naša Vianočná pošta sa stále viac dostáva do povedomia, ale aj preto, že odpovede sú aj v anglickom jazyku. Deti si pravidelne prajú hračky, elektroniku a v poslednom čase aj domáce zvieratá," povedal generálny riaditeľ Slovenskej pošty Tomáš Drucker.

Kiska posypal vianočnú známku ihličím, deťom želá pohodu Vianočná známka s detskou kresbou snehuliaka a príchuťou vianočnej štóly. Foto: SITA/Milo FabianJežiško si preberá listy v Rajeckej Lesnej

Na písanie želaní môžu deti, ale aj dospelí využiť bezplatné pohľadnice s predtlačenou adresou 999 99 Ježiško, ktoré sú k dispozícii na ktorejkoľvek pošte. Bratislavčania môžu svoje priania od 15. novembra vhadzovať aj do špeciálnej poštovej schránky v nákupnom centre Eurovea. V dedine Rajecká Lesná neďaleko Žiliny si Ježiško preberá listy zo svojej poštovej schránky počas celého roka a na všetky odpovedá pred Vianocami.

Už tretí rok bude Ježiško odpovedať do zahraničia aj v anglickom jazyku a na listy nevidiacim a slabozrakým deťom v Braillovom písme. Za 15 rokov dostal Ježiško vyše 1,3 milióna listov z celého sveta. Vlani prišlo zo zahraničia rekordných 1 728 listov, a to najmä z Taiwanu, Hong Kongu, Česka, Nemecka, Rakúska či Bieloruska. V Braillovom písme odpísal vlani Ježiško 123 deťom.

Kiska posypal vianočnú známku ihličím, deťom želá pohodu Interiér pošty v Rajeckej Lesnej. Foto: SITA/Milo Fabian


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety