Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Etela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Spor Harabina s psychiatričkou odložili, RTVS hľadá právnika

Autor: SITA, 18. novembra 2014 09:53
harabin papsova Bývalý predseda najvyššieho súdu Štefan Harabin počas pojednávania vo veci ochrany osobnosti a náhrady nemajetkovej ujmy v spore Harabin vs. Papšová na Okresnom súde Bratislava IV. Bratislava, 25. marec 2014. Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 18. novembra (WEBNOVINY) – Spor bývalého šéfa najvyššieho súdu Štefana Harabina proti RTVS a psychiatričke Renáte Papšovej bude pokračovať vo februári budúceho roku.

Na utorok plánované pojednávanie na Okresnom súde Bratislava IV sa nekonalo, keďže právnikovi RTVS medzičasom vypršala zmluva na právne zastupovanie. Na výber nového právneho zástupcu spustili v RTVS proces verejného obstarávania, oznámila sudkyňa.

Odporúčame:

Harabin po psychiatričke žaluje aj RTVS, reportér vypovedal

Neodpoviem na priblblé otázky, zaznelo na Harabinovom súdeRenáta Papšová bola ošetrujúcou lekárkou dnes už nebohých sudcov Juraja Majchráka (spáchal samovraždu) a Marty Laukovej (mala vážne zdravotné problémy). "Ako lekár môžem povedať, že niekedy sú choroby nákazlivé a naša justícia je chorá, ochorel Juraj Majchrák, ochorela JUDr. Lauková, ktorá takisto zomrela na tvrdú perzekúciu doktora Harabina," povedala psychiatrička Papšová 14. apríla 2012 na verejnej diskusii Sudcovia o sudcoch. RTVS výrok potom použila v reportáži o slovenskej justícii. Proces odročili na 24. februára, vypovedať by mala dcéra zosnulej sudkyne Laukovej.

Štefan Harabin chce od psychiatričky vysúdiť 100-tisíc eur a ďalších 200-tisíc od RTVS - Slovenskej televízie, ktorá spomínaný výrok zaznamenala a odvysielala 28. mája 2012 v relácii Reportéri.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety