Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Ambróz

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Pašku nahradí jeden z ministrov, horúcich kandidátov je viac

Autor: SITA, 18. novembra 2014 12:27, aktualizované: 18. novembra 2014 17:32
paska Odstupujúci predseda parlamentu Pavol Paška. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 18. novembra (WEBNOVINY) – Odstupujúceho predsedu NR SR Pavla Pašku nahradí niektorý z členov vlády. Ako povedal v utorok po rokovaní užšieho vedenia Smeru-SD predseda strany Robert Fico, horúcich kandidátov je viac.

Odporúčame:

Bezpečnostný výbor zasadol, vnútru chce pridať milióny eur"Do 46 hodín bude známe meno, ktoré bude užšie vedenie odporúčať na predsedu a podpredsedu NR SR. Nevylučujem, že budeme loviť predovšetkým vo vládnych vodách. To by potom znamenalo zaujímavú rošádu na budúci týždeň v utorok. Predpokladám, že vo štvrtok dopoludnia budete vedieť oficiálneho kandidáta, s ktorým pôjdeme na predsedníctvo. To bolo zvolané na pondelok na 15:00," oznámil Fico.


Odstúpenie Pašku podľa Fica bolo jeho suverénne rozhodnutie

"Ale v Smere-SD sa nič nedeje náhodne. Vzhľadom na útoky na Pašku jeho rozhodnutie nebolo prekvapujúce, bolo koordinované. Rozhodnutie Pašku považujem za štátnické, ktoré nebolo sebecké. Myslel na ochranu rodiny a Smeru-SD," zdôraznil.

Obrazom: Protest za odstúpenie Pavla Pašku v Bratislave


Paška bude po odstúpení politickým podpredsedom strany. Bude mať na starosti zahraničnopolitickú agendu. "Bude mojím prvým zástupcom v politických otázkach. Bude komunikovať s ostatnými stranami, s primátormi a starostami, bude mať na starosť prácu s okresnými a krajskými štruktúrami," dodal Fico.


Maďarič sa odmietol vyjadriť

Ako nástupca Pašku sa spomína najčastejšie minister kultúry Marek Maďarič. "Vedenie sa rozprávalo o personálnych otázkach okrajovo. Rozhodnutie nepadlo. Pokiaľ nebude rozhodnutie vo vedení, nebudem túto otázku komentovať," povedal Maďarič.

V médiách zaznelo meno aj ministra obrany Martina Glváča. Ten si však nevie predstaviť, že by šéfoval parlamentu. "Nie je to mojou ambíciou," uviedol novinárom. Paška novinárom povedal, že po odchode z parlamentu bude robiť to, čo celý život, teda bude sa živiť prácou. "Urobil som nevyhnutný krok. Nechajte na mňa, ako budem existovať," zdôraznil médiám.

Predseda Národnej rady SR Pavol Paška v nedeľu po vyhlásení výsledkov komunálnych volieb a víťazstva Richarda Rašiho v primátorskom súboji v Košiciach prítomným novinárom oznámil, že sa vzdáva funkcie predsedu parlamentu. Uviedol to v prítomnosti svojej manželky a povedal, že k tomuto rozhodnutiu dospel po tom, čo sa objavili útoky na jeho osobu a postihli aj jeho rodinu. Dodal, že detailnejšie sa k svojmu odstúpeniu vyjadrí neskôr. Doteraz tak ale nespravil. Paška zároveň oznámil, že sa vzdá poslaneckého mandátu.

Odporúčame:

Pašku donútil odísť protest, nie demonštrácia, tvrdí Chmelár

Video: Paška končí v parlamente, vzdá sa aj mandátu poslanca

Reakcie na odstúpenie Pavla Pašku: Po prvý raz vyhrala ulica

Obrazom: Odstúpiť, kričalo vyše tisíc ľudí na proteste proti PaškoviPridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy