Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Pašku nahradí jeden z ministrov, horúcich kandidátov je viac

Autor: SITA, 18. novembra 2014 12:27, aktualizované: 18. novembra 2014 17:32
paska Odstupujúci predseda parlamentu Pavol Paška. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 18. novembra (WEBNOVINY) – Odstupujúceho predsedu NR SR Pavla Pašku nahradí niektorý z členov vlády. Ako povedal v utorok po rokovaní užšieho vedenia Smeru-SD predseda strany Robert Fico, horúcich kandidátov je viac.

Odporúčame:

Bezpečnostný výbor zasadol, vnútru chce pridať milióny eur"Do 46 hodín bude známe meno, ktoré bude užšie vedenie odporúčať na predsedu a podpredsedu NR SR. Nevylučujem, že budeme loviť predovšetkým vo vládnych vodách. To by potom znamenalo zaujímavú rošádu na budúci týždeň v utorok. Predpokladám, že vo štvrtok dopoludnia budete vedieť oficiálneho kandidáta, s ktorým pôjdeme na predsedníctvo. To bolo zvolané na pondelok na 15:00," oznámil Fico.


Odstúpenie Pašku podľa Fica bolo jeho suverénne rozhodnutie

"Ale v Smere-SD sa nič nedeje náhodne. Vzhľadom na útoky na Pašku jeho rozhodnutie nebolo prekvapujúce, bolo koordinované. Rozhodnutie Pašku považujem za štátnické, ktoré nebolo sebecké. Myslel na ochranu rodiny a Smeru-SD," zdôraznil.

Obrazom: Protest za odstúpenie Pavla Pašku v Bratislave


Paška bude po odstúpení politickým podpredsedom strany. Bude mať na starosti zahraničnopolitickú agendu. "Bude mojím prvým zástupcom v politických otázkach. Bude komunikovať s ostatnými stranami, s primátormi a starostami, bude mať na starosť prácu s okresnými a krajskými štruktúrami," dodal Fico.


Maďarič sa odmietol vyjadriť

Ako nástupca Pašku sa spomína najčastejšie minister kultúry Marek Maďarič. "Vedenie sa rozprávalo o personálnych otázkach okrajovo. Rozhodnutie nepadlo. Pokiaľ nebude rozhodnutie vo vedení, nebudem túto otázku komentovať," povedal Maďarič.

V médiách zaznelo meno aj ministra obrany Martina Glváča. Ten si však nevie predstaviť, že by šéfoval parlamentu. "Nie je to mojou ambíciou," uviedol novinárom. Paška novinárom povedal, že po odchode z parlamentu bude robiť to, čo celý život, teda bude sa živiť prácou. "Urobil som nevyhnutný krok. Nechajte na mňa, ako budem existovať," zdôraznil médiám.

Predseda Národnej rady SR Pavol Paška v nedeľu po vyhlásení výsledkov komunálnych volieb a víťazstva Richarda Rašiho v primátorskom súboji v Košiciach prítomným novinárom oznámil, že sa vzdáva funkcie predsedu parlamentu. Uviedol to v prítomnosti svojej manželky a povedal, že k tomuto rozhodnutiu dospel po tom, čo sa objavili útoky na jeho osobu a postihli aj jeho rodinu. Dodal, že detailnejšie sa k svojmu odstúpeniu vyjadrí neskôr. Doteraz tak ale nespravil. Paška zároveň oznámil, že sa vzdá poslaneckého mandátu.

Odporúčame:

Pašku donútil odísť protest, nie demonštrácia, tvrdí Chmelár

Video: Paška končí v parlamente, vzdá sa aj mandátu poslanca

Reakcie na odstúpenie Pavla Pašku: Po prvý raz vyhrala ulica

Obrazom: Odstúpiť, kričalo vyše tisíc ľudí na proteste proti PaškoviPridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety