Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Etela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Dramaturgičku takmer zavraždil manžel, dostal osem rokov

Autor: SITA, 18. novembra 2014 16:58
putá Foto: ilustračné, Shutterstock
BANSKÁ BYSTRICA 18. novembra (WEBNOVINY) – Trest osem rokov odňatia slobody nepodmienečne za pokus o vraždu vlastnej manželky Lucie uložil v utorok odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 33-ročného Borisa Kovalčíka z Ružomberka.


Pred manželom ušla a zachránila si život

Boris napadol Luciu v Banskej Štiavnici koncom júla 2012 po hádke, počas ktorej mu dala dve zauchá. Vreckovým nožom s takmer osemcentimetrovou čepeľou zasadil manželke viacero bodných a rezných rán do krku, hrudníka, končatín a chrbta. Viaceré smerovali na životne dôležité orgány. Do chrbta ju bodol, už keď utekala. Dramaturgička a divadelná režisérka Lucia prežila vďaka tomu, že pred útočiacim manželom ušla a bola jej poskytnutá odborná pomoc.

Konflikt sa stal v budove Centrálka v historickom centre Banskej Štiavnice. Boris pomáhal manželke upratovať po festivale Kreater, ktorý Lucia v Banskej Štiavnici organizovala od 13. do 22. júla.

Útoku predchádzal rozhovor o návrhu na rozvod a následná hádka. Lucii sa podarilo vybehnúť von, kde jej okoloidúci zavolali záchranku, Boris sa zatvoril do miestnosti, zapálil predmety v interiéri, spôsobil si šesť plytkých bodnorezných poranení na hrudníku a bruchu a vyskočil z prvého poschodia von, kde ho zadržala polícia. Oboch manželov museli hospitalizovať.


Kovalčík sa ospravedlnil

Prvostupňový súd uložil Borisovi trest päť rokov nepodmienečne s tým, že konal vo vysokom afekte a pri zníženej príčetnosti. Boris vyhlásil, že Luciu stále ľúbi, ale na útok sa nepamätá a prebral sa až v nemocnici. Neskôr sa zistilo, že bol pod vplyvom marihuany a lieku tramal, užívanom na utlmenie bolesti po skoršom zranení chrbtice.

Voči rozsudku sa odvolal prokurátor s tým, že trest je neprimerane mierny. Odvolací súd mu vyhovel a Kovalčíkovi sprísnil trest z päť na osem rokov nepodmienečne v Ústave s minimálnym stupňom stráženia.

Na odvolacom konaní sa Kovalčík ospravedlnil. S Luciou sa rozviedol v apríli 2013. Podľa nej mávali hádky častejšie a Boris ju aj fyzicky napadol a dva razy jej hrozil nožom a sekerou.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety