Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

SDKÚ opúšťajú členovia, Hlina im ponúka miesto v strane

Autor: SITA, 19. novembra 2014 09:30
hlina Zľava: Členovia novovzniknutej politickej strany Občania SR Peter Joštiak, Alojz Hlina, Lukáš Martiška a Jana Miklošková na tlačovej besede k založeniu politickej strany. Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 19. novembra (WEBNOVINY) – Nezaradený poslanec NR SR Alojz Hlina, ktorý založil stranu Občania, má záujem o viacerých členov SDKÚ-DS. Ako povedal v stredu pre agentúru SITA, záujem nemá o celú členskú základňu, ale len o niektorých členov.

Podľa neho niektorí členovia v SDKÚ veria politike a robia ju, ako sa má. "Úloha SDKÚ-DS v slovenskej politike sa skončila. Ak sa do 30. januára rozhodnú zlúčiť s našou politickou stranou, sme ochotní sa o tom rozprávať a časť ich členov akceptovať,” povedal Hlina.

Odporúčame:

Frešo ostal sám ako Jakeš, ako kôl v plote, tvrdí politológ

Fedor odchádza z SDKÚ, klub strany v parlamente zaniká

SDKÚ volá po spájaní pravice, koalícia dokáže poraziť Fica
Zo strany odchádzajú ľudia

SDKÚ-DS začali v týchto dňoch opúšťať viacerí členovia. Niektorí z nich by mali odchod zo strany oznámiť v stredu. Majú byť medzi nimi i poslanci NR SR. Po niekoľkých mesiacoch je naplánované na štvrtok rokovanie straníckeho prezídia.

Vyhlásenia o potrebe spájania pravice vyznievajú zo strany predsedu SDKÚ-DS Pavla Freša ako prázdna fráza, povedala Eva Babitzová, ktorá pre kandidatúru na podpredsedu SDKÚ-DS odišla z rádia Expres. Ako dodala, k spájaniu vyzýva človek, ktorý nebol schopný spojiť sily vo vlastnej strane a vyviesť ju z krízy.

"V septembri som ako človek čerstvo prichádzajúci do SDKÚ-DS, a teda dovtedy nezaťažený politickými machináciami, zažila predstavu o reštarte a spájaní sa v podaní Pavla Freša. Počas mimoriadneho snemu mal jedinečnú príležitosť nechať priestor na zmenu vo vlastnej strane, avšak tak ako vtedy nechcel túto diskusiu pripustiť, aj teraz zahmlieva úpadok strany, ktorá priviedla Slovensko do EÚ a NATO tým, že hovorí o potrebe zmeny celej pravice,” vyhlásila Babitzová.


Komunálky podľa Babitzovej potvrdili stratu dôvery

Výsledky ostatného prieskumu agentúry Polis, ktorý bývalého lídra reforiem na Slovensku poslal s tromi percentami preferenčných hlasov do politickej histórie, sú podľa nej len vyústením spôsobu riadenia strany súčasným vedením SDKÚ-DS. "Absolútnu stratu dôvery pravicových voličov potvrdili aj výsledky komunálnych volieb, kde SDKÚ-DS prepadla, a pravicový volič jasne ukázal, že preferuje nezávislých a možno aj menej známych kandidátov,” zdôraznila Babitzová.

SDKÚ-DS volá po spájaní pravice do širokej koalície, aby dokázala poraziť Roberta Fica. Ako povedal v utorok na tlačovej besede predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS Ľudovít Kaník, Vladimíra Mečiara porazila Slovenská demokratická koalícia (SDK). VIAC SA DOČÍTATE TU.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety