Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Viktor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Fedor odchádza z SDKÚ, klub strany v parlamente zaniká

Autor: SITA, 19. novembra 2014 11:54, aktualizované: 19. novembra 2014 17:04
Martin Fedor Martin Fedor vystúpil z SDKÚ-DS.. Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 19. novembra (WEBNOVINY) – Poslanec NR SR Martin Fedor vystúpil v stredu z SDKÚ-DS i z jej poslaneckého klubu v NR SR.

Klub strany tým v parlamente zaniká. Doteraz mal osem členov, počet členov klubu nesmie klesnúť pod osem. Ako povedal Fedor na tlačovej besede, odísť zo strany sa rozhodol po septembrovom kongrese, kde skončil vo funkcii podpredsedu.

Odporúčame:

Frešo ostal sám ako Jakeš, ako kôl v plote, tvrdí politológ

SDKÚ opúšťajú členovia, Hlina im ponúka miesto v strane
Fedor poprel, že by vstupoval do Siete

Fedor však z parlamentu odísť nemieni. Chce v ňom pôsobiť ako nezaradený poslanec. Rozhodnutie ako chce ďalej pôsobiť v politike oznámi do konca novembra.

"Vstupoval som do tejto strany, pretože bola nádejou pre Slovensko ako aj zárukou modernizačnej, zodpovednej politiky. Dnes to nie je tá istá strana. Ešte pred mesiacom a pol som hovoril, že osudovo vnímam pripravovaný Kongres SDKÚ-DS a o tom, že sú nevyhnutné zmeny v oblasti programovej, personálnej i vo fungovaní strany, ktorá nemôže rezignovať na tzv. veľké témy slovenskej politiky. A práve na to SDKÚ-DS rezignovala," vyhlásil.

Fedor poprel, že by vstupoval do Siete. Chce sa o ďalšom svojom pôsobení v politike rozprávať s viacerými ľuďmi. "Politika musí byť o vecných riešeniach. Tie sa snažím hľadať," vyhlásil. Fedor o svojom rozhodnutí už informoval predsedu strany Pavla Freša. Ten to podľa neho zobral na vedomie.

Odporúčame aj:

Smer by získal 77 mandátov, frešovci by dostali stopku

Parlament by ovládol Smer, SDKÚ aj NOVA by ostali za bránami
Kongres bol zlomovým bodom

Neúspešný kongres sa podľa Fedora stal zlomovým bodom, keď definitívne začal uvažovať o ukončení svojho pôsobenia v tejto strane. "Rozhodol som sa urobiť tento krok s nádejou a presvedčením, že na Slovensku existuje veľký priestor pre vecnú, racionálnu a zodpovednú politiku. Politiku, ktorá nie je o náhodných výstreloch, predbiehaní sa v populistických návrhoch a marketingu, ale je programová a zodpovedná. Je to politika a cesta oveľa náročnejšia, ale viem, že len taká dokáže Slovensko pohnúť dopredu," konštatoval Fedor.

O budúcnosti SDKÚ-DS rozhodujú podľa jej predsedu Pavla Freša výlučne voliči a nie vôľa niektorého funkcionára. Ako povedal v stredu pre agentúru SITA, Fedor, ako podpredseda strany a poslanec NR SR mal obrovský priestor, aby dokázal svojou činnosťou SDKÚ-DS pomôcť. "O ďalšej stratégii po komunálnych voľbách bude rokovať vo štvrtok prezídium strany," konštatoval Frešo.

Z SDKÚ-DS vystúpili v tomto volebnom období viacerí poslanci NR SR. V roku 2013 odišla trojica Lucia Žitňanská, Magda Vášáryová a Miroslav Beblavý. Pred letom odišli Mikuláš Dzurinda a Ivan Mikloš. Spolu s Fedorom na protest proti Frešovi v septembri odstúpili z postov podpredsedov aj ďalší podpredsedovia Ivan Štefanec a Viliam Novotný. Jozef Mikuš odstúpil ešte v júni.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety