Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Eleonóra

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Viete, že študentov SOŠ môžete úspešne motivovať mobilitami?

Autor: WBN/PR, 20. novembra 2014 09:51
BRATISLAVA 20. novembra (WBN/PR) - Stredné odborné školy, máte jedinečnú príležitosť motivovať svojich študentov k výuke a dostať know-how k úspešnej realizácii vlastných projektov. Na konferencii ECVET TOUR II vás čaká zaujímavý program, kompletný návod na zrealizovanie úspešných mobilít a spoznanie Vašich nových potenciálnych partnerov.

ECVET, pomerne nový nástroj vytvorený členskými štátmi EÚ na zvýšenie vzájomnej dôvery a mobility v odbornom vzdelávaní a príprave, si razí cestu už aj do východoeurópskeho priestoru. Základný princíp ECVET-u – výuka na základe vzdelávacích jednotiek reprezentujúcich praktické zručnosti spolu so súvisiacimi študentskými mobilitami – je v krajinách EÚ úspešne používaný. Žiakom odborných škôl poskytujú medzinárodné výmenné stáže netušené možnosti - nenásilným spôsobom rozširujú a rozvíjajú ich pohľad na svet, zabezpečujú im prvotné kontakty v zahraničí, ktoré sa môžu neskôr ukázať ako veľmi cenné a v neposlednom rade zvyšujú kredit školy, ktorá ich organizuje.

Jedinečná konferencia s medzinárodnou účasťou ECVET Tour II venovaná stredoškol-skému odbornému vzdelávaniu v praxi Vám pomôže zorientovať sa v nasledovných témach:
*Ako reaguje trh práce na nových absolventov?
*Nové trendy v stredoškolskom odbornom vzdelávaní
*Prečo je duálne vzdelávanie dôležité?
*Skúsenosti z čerstvo zrealizovaného projektu ECVET Tour II
*Ako zorganizovať študentské mobility?
*V čom študentské mobility pomáhajú – aké sú benefity a na čo dať pri nich pozor?
*Ako je možné riešiť mobilitné stáže študentov na vašej škole a kde získať potrebné financie?
*Ako dosiahnuť, aby bol Váš projekt úspešný?

Konferencia projektu ECVET Tour II o best practices projektov pre stredné odborné školy sa uskutoční už najbližší pondelok 24. novembra 2014 o 9.30 h v budove Technopolu v Bratislave.

Príďte spoznať vašich nových potenciálnych partnerov nielen zo Slovenska, ale aj z Čiech či Rakúska, a porozprávať sa o tom, ako začať, ako neurobiť zbytočné chyby a ako dosiahnuť, aby ste boli úspešní. V tomto všetkom Vám môžu pomôcť európske granty, Národná agentúra programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu a ľudia z praxe, ktorí presne takéto projekty už robili alebo ich práve implementujú.

Registrujte sa na stránke projektu najneskôr do tohto piatku 17:00 hod. a občerstvenie počas konferencie pre Vás bude garantované.

Viac informácií o projekte ECVET Tour II, ako aj program konferencie a registračný formulár nájdete na: http://www.ecvettour2.eu/registracia-na-konferenciu-ecvet-tour-ii/Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety