Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Bibiána

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Viete, že študentov SOŠ môžete úspešne motivovať mobilitami?

Autor: WBN/PR, 20. novembra 2014 09:51
BRATISLAVA 20. novembra (WBN/PR) - Stredné odborné školy, máte jedinečnú príležitosť motivovať svojich študentov k výuke a dostať know-how k úspešnej realizácii vlastných projektov. Na konferencii ECVET TOUR II vás čaká zaujímavý program, kompletný návod na zrealizovanie úspešných mobilít a spoznanie Vašich nových potenciálnych partnerov.

ECVET, pomerne nový nástroj vytvorený členskými štátmi EÚ na zvýšenie vzájomnej dôvery a mobility v odbornom vzdelávaní a príprave, si razí cestu už aj do východoeurópskeho priestoru. Základný princíp ECVET-u – výuka na základe vzdelávacích jednotiek reprezentujúcich praktické zručnosti spolu so súvisiacimi študentskými mobilitami – je v krajinách EÚ úspešne používaný. Žiakom odborných škôl poskytujú medzinárodné výmenné stáže netušené možnosti - nenásilným spôsobom rozširujú a rozvíjajú ich pohľad na svet, zabezpečujú im prvotné kontakty v zahraničí, ktoré sa môžu neskôr ukázať ako veľmi cenné a v neposlednom rade zvyšujú kredit školy, ktorá ich organizuje.

Jedinečná konferencia s medzinárodnou účasťou ECVET Tour II venovaná stredoškol-skému odbornému vzdelávaniu v praxi Vám pomôže zorientovať sa v nasledovných témach:
*Ako reaguje trh práce na nových absolventov?
*Nové trendy v stredoškolskom odbornom vzdelávaní
*Prečo je duálne vzdelávanie dôležité?
*Skúsenosti z čerstvo zrealizovaného projektu ECVET Tour II
*Ako zorganizovať študentské mobility?
*V čom študentské mobility pomáhajú – aké sú benefity a na čo dať pri nich pozor?
*Ako je možné riešiť mobilitné stáže študentov na vašej škole a kde získať potrebné financie?
*Ako dosiahnuť, aby bol Váš projekt úspešný?

Konferencia projektu ECVET Tour II o best practices projektov pre stredné odborné školy sa uskutoční už najbližší pondelok 24. novembra 2014 o 9.30 h v budove Technopolu v Bratislave.

Príďte spoznať vašich nových potenciálnych partnerov nielen zo Slovenska, ale aj z Čiech či Rakúska, a porozprávať sa o tom, ako začať, ako neurobiť zbytočné chyby a ako dosiahnuť, aby ste boli úspešní. V tomto všetkom Vám môžu pomôcť európske granty, Národná agentúra programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu a ľudia z praxe, ktorí presne takéto projekty už robili alebo ich práve implementujú.

Registrujte sa na stránke projektu najneskôr do tohto piatku 17:00 hod. a občerstvenie počas konferencie pre Vás bude garantované.

Viac informácií o projekte ECVET Tour II, ako aj program konferencie a registračný formulár nájdete na: http://www.ecvettour2.eu/registracia-na-konferenciu-ecvet-tour-ii/Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety