Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Mikuláš

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: V Bratislave začali Vianočné trhy, svieti stromček

Autor: SITA, 21. novembra 2014 07:15, aktualizované: 21. novembra 2014 20:46
V Bratislave sa začali Vianočné trhy, rozsvietili aj stromček Pohľad na rozsvietený vianočný stromček počas otvorenia Vianočných trhov 2014. Bratislava, 21. november 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 21. novembra (WEBNOVINY) - Rozsvietením vianočného stromčeka sa v piatok na Hlavnom námestí v Bratislave začali tradičné Vianočné trhy. Oficiálne ich v piatok podvečer otvoril končiaci primátor Bratislavy Milan Ftáčnik, ktorý verí, že tradícia podujatia Vianoc v meste pretrvá aj naďalej.

"Stretli sme sa tu, aby sme privítali a otvorili vianočné trhy, zapálili vianočný stromček a dali tak najavo, že sa blíži čas, ktorý má v sebe krásne čaro toho, že sa snažíme robiť radosť svojim blízkym," povedal Ftáčnik. Vianočné trhy na Hlavnom a Františkánskom námestí potrvajú do 23. decembra.

Obrazom: V Bratislave sa začali Vianočné trhy


Občerstvenie či darčeky tento rok ponúka na Hlavnom a Františkánskom námestí 69 stánkov. Návštevníci si tu môžu pochutnať na cigánskej, sladkých i slaných lokšiach či na chlebe s masťou a cibuľou. V ponuke je aj medovina, varené víno, vianočný punč či rôzne cukrovinky.

Darčeky môžu návštevníci trhov nakúpiť v 50 stánkoch, nájdu v nich napríklad ľudovo-umelecké výrobky, sviečky, mydlá či výrobky z kovu, textilu, skla i keramiky. Svoje miesto majú na Vianočných trhoch aj charitatívne a neziskové organizácie. Okrem jedla či darčekov je počas Vianočných trhov pripravený aj hudobný program, pripravené sú koncerty i vystúpenia ľudových súborov.

Obrazom: Námestie v Bratislave má nový vianočný stromček


V predvianočnom čase sa na Hlavnom námestí vystrieda 50 súborov a 1400 účinkujúcich. Vianočné trhy tento rok zdobí vyše 13-metrový smrek obyčajný, ktorý hlavnému mestu venovala rodina z mestskej časti Rusovce.


Na námestí sa pokúsia o prskavkový rekord

Staromestské vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave otvorili v piatok o 18:00 a potrvajú do 23. decembra.

Zároveň s odštartovaním vianočných trhov v piatok sprístupnili aj verejné klzisko na Hviezdoslavovom námestí a rozsvietili aj vianočný stromček.

Staromestské vianočné trhy tento rok ponúkajú niekoľko noviniek. Návštevníci si napríklad budú môcť pozrieť ako vyzeralo tradičné slovenské gazdovstvo v čase Vianoce, chýbať nebudú ani živé zvieratká.

Obrazom: Otvorenie Vianočných trhov 2013Na 'Hviezdku' je vyše 40 stánkov

Priestor aj tento rok dostali charitatívne organizácie. Pre ne je na Staromestských vianočných trhoch vyčlenený jeden stánok, ktorý bude každý deň patriť inej charitatívnej organizácii. Výťažok z toho, čo v stánku predajú, poputuje na dobročinné účely. V charitatívnom stánku dostane priestor napríklad Úsmev ako dar, Nadácia na výskum rakoviny, Klub detskej nádeje a mnohé ďalšie.

Na Hviezdoslavovom námestí tento rok stojí vyše 40 vianočných stánkov. Klasické predvianočné pochúťky tento rok ponúkajú v 14 stánkoch s občerstvením, v ďalšej tridsiatke stánkov si môžu návštevníci kúpiť suveníry či darčeky, v ponuke sú sviečky, drevené hračky i betlehemy či pletené čiapky a rukavice. Nechýba ani remeselná ulička s klasickými výrobkami.

Suma za prenájom stánku s darčekmi sa začína na 30 eurách za jeden deň, pri stánkoch s občerstvením je to 200 eur na deň. Návštevníkom Staromestských vianočných trhov sú k dispozícií aj zrekonštruované verejné toalety na Námestí Eugena Suchoňa, ktoré budú počas trvania trhov otvorené od 10.00 do 22.00, priblížila Obuchová.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy