Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Zlatica

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: V Bratislave si ľudia vyskúšali byť bezdomovcami

Autor: SITA, 21. novembra 2014 10:08
V Bratislave si ľudia vyskúšali byť bezdomovcami Pohľad na účastníkov charitatívnej akcie Noc Vonku, ktorej cieľom je verejne vyjadriť podporu ľuďom bez domova. Akcia je súčasťou Mesiaca bez domova, ktorý sa koná v Bratislave do 13. decembra. Bratislava, 21. november 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 21. novembra (WEBNOVINY) - Pred Starou tržnicou v Bratislave si vo štvrtok ľudia na vlastnej koži vyskúšali, aké je to prespať v chladnej novembrovej noci bez strechy nad hlavou. Akcia Noc vonku chce verejne vyjadriť podporu ľuďom, ktorí prišli o svoje domovy. Agentúru SITA o tom informoval Sergej Kára z Občianskeho združenia Vagus.

Obrazom: V Bratislave si ľudia vyskúšali byť bezdomovcami


Noc vonku je medzinárodná aktivita, ktorá sa tento rok v rovnaký večer koná v Bratislave a 14 českých mestách. Cieľom je verejne vyjadriť podporu ľuďom, ktorí prišli o svoje domovy, zoznámiť sa s problematikou života na ulici prostredníctvom diskusií a vyskúšať si na vlastnej koži, aké to je byť vonku počas mrazivej novembrovej noci.

"Možno sa pýtate, čo sa vaším spánkom na ulici zmení. Spoločne ukážeme kompetentným, že nám záleží na tom, aby sa závažný problém bezdomovectva začal riešiť koncepčne a aktívne. Zároveň si každý z vás prežije ten pocit, keď strávime noc sami uprostred ulice a ten sa nedá opísať, ale iba prežiť," vysvetlil Kára. Ako ďalej uviedol, na spánok bolo nutné priniesť si teplé oblečenie, spacák a podložku. Zabezpečené sú kartóny a možnosť využiť WC.

Súčasťou akcie bola aj diskusia na tému Načo nám je solidarita? s ombudsmankou Janou Dubovcovou, ktorá verejne chráni ľudské práva spolu s predstaviteľmi neziskových organizácií a katedry Sociálnej práce PdF UK v Bratislave. Počas večera zahrala kapela Swingang.

Noc vonku je súčasťou mestského festivalu Mesiac bez domova, ktorý je v Bratislave od 13. novembra do 13. decembra a podporuje ľudí bez domova.

V Bratislave si ľudia vyskúšali byť bezdomovcami Foto: SITA/Jozef Jakubčo


V Bratislave si ľudia vyskúšali byť bezdomovcami Foto: SITA/Jozef Jakubčo


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety