Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Vlasta

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Mladí právnici výborne reprezentovali Slovensko v USA

Autor: WBN/PR, 20. novembra 2014 15:10
BRATISLAVA 20. novembra (WBN/PR) - Tím študentov Fakulty práva Paneurópskej vysokej školy skončil na výbornom siedmom mieste na jednej z najprestížnejších svetových súťaží v investičnej arbitráži Foreign Direct Investment Moot na pôde Pepperdine University v kalifornskom Malibu. V konkurencii 65 škôl boli lepší ako konkurenčné družstvá z takých svetových univerzít ako King´s College London, Georgetown University, či Hong Kong University.

Po troch víťazstvách v skupinovej fáze postúpil tím PEVŠ do osemfinále, kde zdolal súperov z University of Ottawa. Následne vo vyrovnanom štvrťfinálovom súboji s Jagellonskou univerzitou z Krakova prehral rozdielom jediného bodu a skončil tesne pred bránami semifinále. Na záver si zmeral sily s najprestížnejšou univerzitou súťaže, Harvard University.

Tím budúcich právnikov v zložení Marek Anderle, Martin Kridla, Peter Plachý a Anna Šablicová postúpil do celosvetového finále aj vďaka výhre v pražskom regionálnom kole. Úspešné účinkovanie študentov FP PEVŠ je ukážkou prepojenia štúdia s praxou. Na príprave pod vedením mentora, doc. JUDr. PhDr. Miroslava Slašťana, PhD., sa podieľala aj advokátska kancelária ROWAN Legal. Všetci členovia úspešného tímu majú okrem štúdia skúsenosti aj s prácou v advokácii.

"Získali sme cenné skúsenosti a kontakty, porovnali sme si vedomosti a schopnosti s budúcimi právnikmi prakticky z celého sveta. Súťaž prebiehala v angličtine, o to viac si ceníme dosiahnuté výsledky, najmä proti native speakrom," povedal Martin Kridla, člen tímu.

Tím Fakulty práva Paneurópskej vysokej školy tak nadviazal na tretie miesto z konkurenčnej súťaže FIAC vo Frankfurte, kde bol úspešnejší ako prestížne King´s College London, American University, Queen Mary University a mnohé ďalšie.

Význam investičnej arbitráže vzhľadom na globalizovanie svetového obchodu neustále rastie a rovnako aj dopyt po kvalitných právnikoch, ktorí sú odborníkmi v tejto oblasti.

Čo je FDI Moot?
Foreign Direct Investment Moot je jedna z dvoch najprestížnejších celosvetových súťaží v simulovanej investičnej arbitráži. Každoročne sa koná na niektorej zo zakladajúcich univerzít súťaže - na americkej Pepperdine University v Malibu, Suffolk University v Bostone, britskej King's College London alebo na nemeckom German Institution of Arbitration vo Frankfurte. Tohtoročný prípad sa týkal fiktívneho sporu medzi investorom a štátom, predmetom ktorého boli štátne dlhopisy a reštrukturalizácia štátneho dlhu.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety