Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Izabela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Mladí právnici výborne reprezentovali Slovensko v USA

Autor: WBN/PR, 20. novembra 2014 15:10
BRATISLAVA 20. novembra (WBN/PR) - Tím študentov Fakulty práva Paneurópskej vysokej školy skončil na výbornom siedmom mieste na jednej z najprestížnejších svetových súťaží v investičnej arbitráži Foreign Direct Investment Moot na pôde Pepperdine University v kalifornskom Malibu. V konkurencii 65 škôl boli lepší ako konkurenčné družstvá z takých svetových univerzít ako King´s College London, Georgetown University, či Hong Kong University.

Po troch víťazstvách v skupinovej fáze postúpil tím PEVŠ do osemfinále, kde zdolal súperov z University of Ottawa. Následne vo vyrovnanom štvrťfinálovom súboji s Jagellonskou univerzitou z Krakova prehral rozdielom jediného bodu a skončil tesne pred bránami semifinále. Na záver si zmeral sily s najprestížnejšou univerzitou súťaže, Harvard University.

Tím budúcich právnikov v zložení Marek Anderle, Martin Kridla, Peter Plachý a Anna Šablicová postúpil do celosvetového finále aj vďaka výhre v pražskom regionálnom kole. Úspešné účinkovanie študentov FP PEVŠ je ukážkou prepojenia štúdia s praxou. Na príprave pod vedením mentora, doc. JUDr. PhDr. Miroslava Slašťana, PhD., sa podieľala aj advokátska kancelária ROWAN Legal. Všetci členovia úspešného tímu majú okrem štúdia skúsenosti aj s prácou v advokácii.

"Získali sme cenné skúsenosti a kontakty, porovnali sme si vedomosti a schopnosti s budúcimi právnikmi prakticky z celého sveta. Súťaž prebiehala v angličtine, o to viac si ceníme dosiahnuté výsledky, najmä proti native speakrom," povedal Martin Kridla, člen tímu.

Tím Fakulty práva Paneurópskej vysokej školy tak nadviazal na tretie miesto z konkurenčnej súťaže FIAC vo Frankfurte, kde bol úspešnejší ako prestížne King´s College London, American University, Queen Mary University a mnohé ďalšie.

Význam investičnej arbitráže vzhľadom na globalizovanie svetového obchodu neustále rastie a rovnako aj dopyt po kvalitných právnikoch, ktorí sú odborníkmi v tejto oblasti.

Čo je FDI Moot?
Foreign Direct Investment Moot je jedna z dvoch najprestížnejších celosvetových súťaží v simulovanej investičnej arbitráži. Každoročne sa koná na niektorej zo zakladajúcich univerzít súťaže - na americkej Pepperdine University v Malibu, Suffolk University v Bostone, britskej King's College London alebo na nemeckom German Institution of Arbitration vo Frankfurte. Tohtoročný prípad sa týkal fiktívneho sporu medzi investorom a štátom, predmetom ktorého boli štátne dlhopisy a reštrukturalizácia štátneho dlhu.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety