Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Urban

Počasie na dnes:

Zdielať na:

V priehrade pri Trnave sa kúpalo až 90 ľadových medveďov

Autor: SITA, 23. novembra 2014 19:06
Ľadové medvede v akcii Foto: ilustračné-SITA/Martin Havran
DOLNÉ DUBOVÉ 23. novembra (WEBNOVINY) – V chladnej vode priehrady v Dolnom Dubovom v okrese Trnava si dnes zaplávalo rovných deväťdesiat otužilcov z celého západného Slovenska.

Nechýbali zástupcovia klubov otužilcov z Trenčína, Veľkých Uheriec, Nitry, Bratislavy, Senca, Bánoviec nad Bebravou či domáci Trnavčania. Do vody, ktorá mala 6,5 stupňa Celzia, vošiel aj predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš, ktorý sa venuje otužovaniu už dlhé roky.

,,Pravidelne šestnásť rokov začínam deň studenou sprchou, ale plávam aj doma v bazéne. Keď som niekde v prírode, tak sa musím okúpať," priblížil svoje zvyky Mikuš, ktorý nepochybuje o tom, že správne otužovanie prospieva zdraviu. ,,Človek musí zvoliť primeraný čas," dodal.

Ľadoví medvedi plávali v priehrade Medzi deväťdesiatimi otužilcami bolo aj veľa žien. V chladnej vode si zaplával aj trnavský župan Tibor Mikuš. Foto: FOTO SITA / PAVOL MACHOVIČ


Predseda strávil vo vode len pár minút

Jemu osobne dnes stačilo stráviť vo vode len pár minút. Mikuš na Slovensku nevie o politikovi, ktorý by si chodil v zime zaplávať do jazera.

On osobne dáva prednosť individuálnemu otužovaniu, verejnosť ho preto môže na hromadných zrazoch vidieť len výnimočne. V Dolnom Dubovom museli dnes organizátori po dvadsiatich minútach niektorých vytrvalcov z vody takmer vyháňať.

Ľadoví medvedi plávali v priehrade Medzi deväťdesiatimi otužilcami bolo aj veľa žien. V chladnej vode si zaplával aj trnavský župan Tibor Mikuš. Foto: FOTO SITA / PAVOL MACHOVIČ


Nechýbali ani ženy

Na dnešnom zraze ľadových medvedov bolo aj veľa žien. Podľa začiatočníčky Adriany z klubu Trnavskí bílí medvedi sú na kúpaní v ľadovej vode najkrajšie chvíle po výjdení na breh. ,,Vtedy sa mi chce jačať od radosti," priblížila svoje pocity. S otužovaním začala v auguste tohto roku, odvtedy pravidelne trénuje v trnavskom Kamennom mlyne

Dnešný zraz organizovalo združenie Trnavskí bílí medvedi, čo je jeden z najmladších otužileckých klubov na Slovensku. Otužilci z tohto klubu sa predstavia v decembri aj na Vianočných trhoch v Trnave, kde predvedú exhibičné plávania v bazéne priamo na Trojičnom námestí.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety