Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Barbara, Barbora

Počasie na dnes:

Zdielať na:

V obci Turie SPPoločne otvoríme FITpark pre seniorov

Autor: WBN/PR, 24. novembra 2014 13:56
SPPoločne
BRATISLAVA 24. novembra (WBN/PR) - V utorok, 25. novembra, slávnostne otvoríme fitness park pre seniorov v obci Turie. Projekt bol realizovaný vďaka finančnej podpore verejnoprospešného programu SPPoločne, ktorý v tomto roku vyhlásili SPP a Nadácia SPP.

Aktívnemu pohybu na čerstvom vzduchu sa od zajtra budú venovať v obci Turie nielen deti, ale aj dôchodcovia. Vďaka úspešnému projektu s názvom "FITpark pre seniorov" tu vyrástol prvý vonkajší športový priestor pre starších občanov. Tešia sa z neho nielen seniori, ale aj mladšie ročníky. Turania vítajú nové možnosti pre ľudí v pokročilom veku, na ktorých sa častokrát zabúda. "V dnešnej dobe nie je problém vybudovať ihriská pre deti a mladistvých, ale na seniorov sa v takomto prípade vôbec nemyslí," povedala nám Mgr. Veronika Turská z Občianskeho združenia DSS Turie a dodáva, "rozhodli sme pre nich vybudovať miesto, kde budú môcť stráviť plnohodnotne svoj voľný čas."

"Veľmi nás teší, že sme mohli v rámci tretieho ročníka SPPoločne pomôcť zrealizovať tento projekt, vďaka ktorému získali starší občania možnosť zlepšovať si svoju fyzickú kondíciu. A tak vzniklo miesto, kde sa môžu stretávať a nadväzovať vzťahy," podotkla Ľubica Oreská, špecialistka korporátneho imidžu, CSR a sponzoringu spoločnosti SPP.

Projekt "FITpark pre seniorov" bol zrealizovaný vďaka finančnej podpore programu SPPoločne, ktorý úspešne prebieha už tretí rok pod záštitou spoločnosti SPP a Nadácie SPP. Je založený na adresnej pomoci konkrétnym ľuďom a komunitám vo všetkých regiónoch Slovenska. Základným kameňom účasti v programe je prihlásenie projektu do jednej z dvoch kategórií: SPPoločne pre ľudí a SPPoločne pre domovinu. Následne prebieha užší výber projektov odbornou hodnotiacou komisiou a verejné on-line hlasovanie. Počas tretieho ročníka projektu si finančnú pomoc v celkovej výške 200 000 eur nakoniec rozdelilo 37 projektov, medzi nimi aj vybudovanie fitness parku v obci Turie. Viac informácií o programe je možné získať na stránke www.sppolocne.sk.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety