Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Barbara, Barbora

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Na východe napadol sneh, cez týždeň pribudne ďalší

Autor: Webnoviny.sk, 25. novembra 2014 10:20, aktualizované: 25. novembra 2014 11:10
V Kežmarku si ľudia vychutnávajú prvý sneh Prvý sneh v meste Kežmarok. Kežmarok, 25. november 2014. Foto: SITA/Radoslav Maťaš
BRATISLAVA 25. novembra (WEBNOVINY) - Na východe Slovenska sa obyvatelia Kežmarku tešia z prvej snehovej nádielky. Sneh napadol v meste po tom, ako sa začalo na celom území krajiny ochladzovať.

Odporúčame aj:

Utorok je zamračený, slnko veľmi nevykukne ani ďalšie dniVýdatná snehová pokrývka premenila východoslovenské mesto na rozprávkovú krajinu. Podobné počasie však čaká Prešovský kraj a ďalšie východoslovenské mestá a kraje aj po ďalšie dni tohto pracovného týždňa.

Slovenský hydrometeorologický ústav na svojej stránke Shmú.sk avizuje ďalšie snehové zrážky. Vyzerá to tak, že zima sa nezadržateľne blíži.

Obrazom: V Kežmarku si ľudia vychutnávajú prvý sneh
.


Cestári mali v noci a ráno dosť práce

V severných okresoch Prešovského kraja nasnežilo dva až tri centimetrov snehu. Pracovníci Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja prepluhovali v noci a ráno 2526 kilometrov ciest a poslali do terénu 43 sypačov. Ako informoval Jaroslav Štofko z odboru prevádzky, cestári použili inertný, chemický aj zmiešaný posypový materiál. Na cestách nie sú žiadne dopravné obmedzenia.

Čerstvý sneh do dvoch centimetrov sa nachádza na cestách v okresoch Poprad a Bardejov, utlačený sneh do dvoch centimetrov je na cestách v okrese Stará Ľubovňa a na niektorých úsekoch ciest prvej triedy je kašovitý sneh do dvoch centimetrov v okresoch Bardejov a Stará Ľubovňa.

Na horskom priechode Podspády je sneh do troch centimetrov, na ceste II/537 Vysoké Tatry je čerstvý sneh do dvoch centimetrov, Magura a Stráňany v okrese Stará Ľubovňa majú utlačený sneh do dvoch centimetrov. Na ostatných horských priechodoch sú cesty mokré, týka sa to oblastí Vernár, Branisko, Hutka, Pusté Pole, Vyšný Komárnik, Spišský Štiavnik a Becherov.

V Kežmarku si ľudia vychutnávajú prvý sneh Foto: SITA/Radoslav MaťašHasiči mali výjazdy k dopravným nehodám

Hasiči v kraji mali sedem výjazdov k dopravným nehodám, ktoré súviseli so zhoršeným počasím. Zaobišli sa bez vážnejších nehôd. Všetky nehody sa týkali osobných vozidiel.

Aj cestári zo Správy mestských komunikácií v Poprade mali v noci a predpoludním výjazdy. Hovorca popradskej radnice Marián Galajda informoval, že už hodinu po polnoci vyrazili do ulíc, aby odstránili čerstvo napadnutý sneh z ciest a chodníkov. Použili tri traktory na odhŕňanie snehu, jeden multicar na čistenie chodníkov a dve nákladné vozidlá na odhŕňanie snehu a posyp mestských komunikácií.

Správa mestských komunikácií Poprad sa na zimu pripravila už v dostatočnom časovom predstihu a v skladoch už má 600 ton kamenného posypového materiálu. Ďalších 250 ton jemnejšieho kamenného posypu a 100 ton soli sa práve dopĺňa. Zásoby posypového materiálu budú aktualizovať podľa priebehu zimy.

V Kežmarku si ľudia vychutnávajú prvý sneh Foto: SITA/Radoslav Maťaš
.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy