Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Matej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Na východe napadol sneh, cez týždeň pribudne ďalší

Autor: Webnoviny.sk, 25. novembra 2014 10:20, aktualizované: 25. novembra 2014 11:10
V Kežmarku si ľudia vychutnávajú prvý sneh Prvý sneh v meste Kežmarok. Kežmarok, 25. november 2014. Foto: SITA/Radoslav Maťaš
BRATISLAVA 25. novembra (WEBNOVINY) - Na východe Slovenska sa obyvatelia Kežmarku tešia z prvej snehovej nádielky. Sneh napadol v meste po tom, ako sa začalo na celom území krajiny ochladzovať.

Odporúčame aj:

Utorok je zamračený, slnko veľmi nevykukne ani ďalšie dniVýdatná snehová pokrývka premenila východoslovenské mesto na rozprávkovú krajinu. Podobné počasie však čaká Prešovský kraj a ďalšie východoslovenské mestá a kraje aj po ďalšie dni tohto pracovného týždňa.

Slovenský hydrometeorologický ústav na svojej stránke Shmú.sk avizuje ďalšie snehové zrážky. Vyzerá to tak, že zima sa nezadržateľne blíži.

Obrazom: V Kežmarku si ľudia vychutnávajú prvý sneh
.


Cestári mali v noci a ráno dosť práce

V severných okresoch Prešovského kraja nasnežilo dva až tri centimetrov snehu. Pracovníci Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja prepluhovali v noci a ráno 2526 kilometrov ciest a poslali do terénu 43 sypačov. Ako informoval Jaroslav Štofko z odboru prevádzky, cestári použili inertný, chemický aj zmiešaný posypový materiál. Na cestách nie sú žiadne dopravné obmedzenia.

Čerstvý sneh do dvoch centimetrov sa nachádza na cestách v okresoch Poprad a Bardejov, utlačený sneh do dvoch centimetrov je na cestách v okrese Stará Ľubovňa a na niektorých úsekoch ciest prvej triedy je kašovitý sneh do dvoch centimetrov v okresoch Bardejov a Stará Ľubovňa.

Na horskom priechode Podspády je sneh do troch centimetrov, na ceste II/537 Vysoké Tatry je čerstvý sneh do dvoch centimetrov, Magura a Stráňany v okrese Stará Ľubovňa majú utlačený sneh do dvoch centimetrov. Na ostatných horských priechodoch sú cesty mokré, týka sa to oblastí Vernár, Branisko, Hutka, Pusté Pole, Vyšný Komárnik, Spišský Štiavnik a Becherov.

V Kežmarku si ľudia vychutnávajú prvý sneh Foto: SITA/Radoslav MaťašHasiči mali výjazdy k dopravným nehodám

Hasiči v kraji mali sedem výjazdov k dopravným nehodám, ktoré súviseli so zhoršeným počasím. Zaobišli sa bez vážnejších nehôd. Všetky nehody sa týkali osobných vozidiel.

Aj cestári zo Správy mestských komunikácií v Poprade mali v noci a predpoludním výjazdy. Hovorca popradskej radnice Marián Galajda informoval, že už hodinu po polnoci vyrazili do ulíc, aby odstránili čerstvo napadnutý sneh z ciest a chodníkov. Použili tri traktory na odhŕňanie snehu, jeden multicar na čistenie chodníkov a dve nákladné vozidlá na odhŕňanie snehu a posyp mestských komunikácií.

Správa mestských komunikácií Poprad sa na zimu pripravila už v dostatočnom časovom predstihu a v skladoch už má 600 ton kamenného posypového materiálu. Ďalších 250 ton jemnejšieho kamenného posypu a 100 ton soli sa práve dopĺňa. Zásoby posypového materiálu budú aktualizovať podľa priebehu zimy.

V Kežmarku si ľudia vychutnávajú prvý sneh Foto: SITA/Radoslav Maťaš
.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety