Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Ela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Aliancia zopakuje referendum o rodine, ak prvé nevyjde

Autor: SITA, 28. novembra 2014 07:03
aliancia Zľava: Hovorca Aliancie za rodinu Anton Chromik a člen petičného výboru Tomáš Kováčik. Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 28. novembra (WEBNOVINY) – V prípade neúspechu referenda o ochrane rodiny, ktoré vo štvrtok vyhlásil prezident Andrej Kiska, je Aliancia za rodinu pripravená zorganizovať petíciu za ďalší plebiscit.

"Samozrejme, je tu čas, priestor o tri roky usporiadať referendum znova. Myslíme, že táto téma bude aj o tri roky rovnako aktuálna ako pred sto či tisíc rokmi," vyhlásil vo štvrtok hovorca Aliancie za rodinu Anton Chromík. Dúfajú však, že to nebude potrebné.

Obrazom: Aliancia za rodinu odovzdala prezidentovi petíciu o rodine


Aliancia spustí kampaň, cenu neprezradila

Výsledky referenda sú podľa ústavy platné, ak sa na ňom zúčastní nadpolovičná väčšina oprávnených voličov a ak bolo rozhodnutie prijaté nadpolovičnou väčšinou účastníkov referenda. Aliancia za rodinu očakáva, že téma referenda spôsobí v spoločnosti diskusiu a osloví veľa ľudí, ktorí začnú o rodine premýšľať. "Úspechom je už to, že sa hovorí o rodine," vyhol sa Chromík priamej odpovedi na otázku, či očakávajú vysokú účasť. Termín plebiscitu však Aliancii za rodinu vyhovuje a dúfajú, že umožní čo najväčšiemu počtu ľudí zúčastniť sa na ňom.

Aliancia spustí pred referendom kampaň. Koľko bude stáť, ešte Chromík nevedel povedať. "Keďže nie sme podporovaní žiadnymi vládami, bude stáť toľko, koľko peňazí nám ľudia podarujú a bude stáť veľa hodín dobrovoľníckej práce," konštatoval. Náklady kampane zverejnia až po referende.


Referendum podľa Chromíka nepatrí na ústavný súd

Prezidentove pochybnosti o referendových otázkach považuje Chromík za jeho osobný názor. "Aj my si ponechávame svoj názor, že referendum nepatrí na ústavný súd, toto rozhodovanie patrí do rúk ľuďom." Ústavný súd podľa neho potvrdil, že otázky nikoho nediskriminujú. "Tieto otázky neberú nikomu žiadne práva, ale hovoria o výnimočnosti rodiny a deťoch," ukončil hovorca aliancie.

Prezident Andrej Kiska vo štvrtok vyhlásil referendum o ochrane rodiny, konať by sa malo 7. februára budúceho roku. REAKCIE prezidenta, Romany Schlesinger z občianskeho združenia Queer Leaders Forum, cirkvi či politikov SA DOČÍTATE TU.

Odporúčame:

Kiska vyhlásil referendum o rodine, bude mať tri otázky

Andrej Kiska prezradil, ako zahlasuje v referende o rodine

Prezident Kiska dostal verdikt ústavného súdu o referende

Kiska sa vyjadril za obmedzenie práv LGBTI, tvrdí mimovládka

Politológ: Kiska sa prejavil konzervatívnejšie ako zvyčajne

Andrej Kiska prezradil, ako zahlasuje v referende o rodinePridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety